معاون فرمانداری بروجرد در گفت‌و‌گو با لرستان خبر:

لرستان خبر: معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری بروجرد گفت: میزان استقبال گردشگران در نوروز امسال نسبت به سال گذشته با افزایشی نزدیک به 27 درصد مواجه بوده است.

محمد کیانی در گفت‌و‌گو با لرستان خبر، اظهار داشت: قریب به 38 هزار نفر در ایام نوروز در این شهرستان در اماکن اقامتی مختلف اسکان موقت یافتند.

وی افزود: در نوروز امسال شاهد استقبال خوب گردشگران و مسافران نوروزی از فضای گردشگردی این شهرستان بودیم.

 

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری بروجرد با اشاره به حجم انبوه ورود مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان، بیان کرد: آب‌و‌هوای مساعد و کم ‌ظیر این شهرستان در فصل بهار سبب شده است که بروجرد در ایام نوروز مقصد بسیاری از مسافران نوروزی باشد.

 

کیانی از افزایش ورود مسافران به این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: مسافران وگردشگران چند سالی است که این شهرستان را برای گذراندن تعطیلات نوروز و گردشگری انتخاب می‌کنند که این خود می‌تواند فرصتی مناسب در راستای سرمایه‌گذاری هدفمند در این حوزه باشد.

 

وی از فعالیت مستمر ستاد اسکان شهرستان بروجرد در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای پانزدهم اسفند ماه سال گذشته تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری نزدیک به 21 هزار و690 نفر در 30 مدرسه توسط ستادهای اسکان آموزش‌و‌پرورش این شهرستان اسکان یافتند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر مدارس تجهیز شده برای اسکان نوروزی نزدیک به 1820 نفر در هتل‌ها و نیز 350 نفر از مسافران نوروزی نفر در مهانپذیرهای این شهرستان اسکان یافتند.

 

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری بروجرد از اسکان بیش از 1600 نفر در هتل بین ‌لمللی زاگرس در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این مسافران به صورت ویژه در این هتل اسکان یافتند که از این تعداد نزدیک به 1405 نفر را مسافران داخلی و مابقی را مسافران خارجی تشکیل داده بودند.

 

وی از اقامت سه هزار نفر از مسافران در کمپ‌های عمومی خبر داد و افزود: این مسافران به صورت کوتاه مدت در این کمپ‌ها اسکان داشتند که از این تعداد نزدیک به 220 نفر در کمپ تربیت بدنی و 878 نفردر خوابگاه ‌ای دانشجویی این شهرستان اسکان داشتند.

 

کیانی با اشاره به اسکان برخی کاروان‌های راهیان نور در این شهرستان، بیان کرد: در این ایام نزدیک به هفت هزار و 100 نفر از کاروان‌های راهیان نور دیگر استان‌ها که در مسیر خود از بروجرد عبور می‌کردند، توسط سپاه ناحیه پذیرایی و چند ساعتی را نیز در این شهرستان اسکان داشتند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات