امروز/

لرستان خبر: ظهر امروز مراسم ازدواج دانشجویی 202 زوج دانشجوی دانشگاه‌های پیام‌ نور استان لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، ظهر امروز مراسم ازدواج دانشجویی 202 زوج دانشجوی دانشگاه‌های پیام‌ نور استان لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید محسن موسوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان در این مراسم اظهار داشت: با توجه به بحث مهم جمعیتی که در کشور مطرح است، زوج‌های جوان نسبت به فرزندآوری توجه داشته باشند.

 

وی به اعزام زوج‌های جوان به مشهد مقدس توسط نهاد نماینگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و افزود: این زوج‌های جوانی که پیش از این در سامانه ثبت نام کرده‌اند به سفر مشهد اعزام می‌شود و امروز جشن ازدواج دانشجویی برای آن ها برپا شده است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان به برگزاری مراسمات ویژه در ماه رجب اشاره و عنوان کرد: همزمان با ولادت امام امیرالمومنان علی (ع) مراسم اعتکاف در تمام دانشگاه‌های پیام نور استان لرستان برگزار می‌شود.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که پرداختن به مسائل فرهنگی و دینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور خرم‌آباد در راستای برگزای اعتکاف 80 نفر ظرفیت پذیرش دارد در حالی‌که تا‌کنون 150 نفر ثبت نام کرده‌اند.

 

محمدرضا جعفری، رئیس دانشگاه پیام نور لرستان در این مراسم اظهار داشت: مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور لرستان برای نخستین بار به صورت مستقل از دیگر دانشگاه ها برگزار شد.

 

وی با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدهایی که در دانشگاه برای دختران و پسران ایجاد می شود، افزود: ازدواج دانشجویی یکی از فرصت‌هایی است که در نتیجه حضور دختر و پسر در فضای دانشگاهی به وجود می‌آید.

 

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان عنوان کرد: ازدواج آسان و ازدواج دانشجویی آسان یکی از را‌ه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که اصلاح دانشگاه به منزله اصلاح جامعه است، تصریح کرد: با توجه به این‌که وارد آمدن آسیب به دانشگاه، جامعه را دچار آسیب می‌کند، بنابراین باید دانشگاه‌ها گسترش عفاف و حجاب در بین دانشجوها، اصلاح نگرش‌های اشتباه در ارتباط با ازدواج و فرهنگ‌سازی ازدواج ساده را در برنامه‌های خود وارد کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات