رئیس مرکز مطالعات اسلامی کره جنوبی، اسلام را دین همزیستی خواند و گفت: هدف از خشونتهای عصر حاضر ایجاد تفرقه بین ادیان است.

به گزارش لرستان خبر، "کیم آن یونگ" ۴۹ ساله که فارغ التحصیل رشته اسلام شناسی است، اخیرا با چاپ مقاله ای در روزنامه "هرالد" کره جنوبی به موضوع اسلام و ادیان و نقش دین در برقراری صلح پرداخته است.

 

 

 
کیم آن یونگ با اعلام اینکه، اسلام دین همزیستی مسالمت آمیز است، گفت: همه باید به دنبال شناساندن حقیقت ادیان به مردم باشند و برای درک جهانی آن تلاش کنند.
 
 
 
وی در بخشی از مقاله خود آورده است: برخلاف آنکه برخی می خواهند، چهره ای خشن از ادیان نشان دهند، همه مذاهب دارای روحیه عدالت خواهی و صلح طلبی هستند.
 
وی تصریح کرد: به وجود آمدن برخی خشونتها در عصر حاضر، صرفا برای ایجاد تفرقه بین مردم جهان و خدشه دار کردن همزیستی بین ادیان، است.
 
 
 
این محقق کره ای تاکید کرد: امروز همه باید به دنبال شناساندن حقیقت ادیان به مردم باشند و برای درک جهانی آن تلاش کنند، زیرا فقط در سایه صلح است که می توان به شکل گیری گفت وگوی بین ادیان امیدوار بود. در فرایند چند قطبی شدن جهان باید از عناصر دینی و مذهبی کمک گرفت.
 
 
 
کین آن یونگ اظهار داشت: با افکار شفاف و باز می توان از دین به عنوان ابزاری برای جهانی شدن بهره گرفت و به همزیستی قوی ادیان اسلام و مسیحیت و یهودیت کمک کرد.
 
 
 
این اسلام شناس کره ای تصریح کرد: ادیان فراتر از مرزها بوده و تاریخ ثابت کرده است که همه مذاهب و ادیان بر همزیستی مسالمت آمیز تاکید داشته اند.
 
 
 
رئیس مرکز مطالعات اسلامی کره جنوبی در بخش دیگری از نوشته های خود آورده است: باید پذیرفت که بدون همزیستی مسالمت آمیز، صلح میان ملت ها برقرار نمی شود و گفتگوی بین ادیان شکل نمی گیرد.
 
 
 
به اعتقاد کیم، پیامبر اسلام (ص) با رسالت برقراری صلح میان ادیان و برادری میان ملت ها ظهور کرد و با کتاب مقدس قرآن، موفق به تحقق این هدف شد.
 
 
 
وی خاطر نشان کرد: اسلام در کنار دیگر مذاهب، شکل دهنده آینده ای روشن برای بشریت است که می تواند انسان با درایت را به حل همه مشکلات امروز هدایت کند.
 
 
 
مرکز مطالعات اسلامی کره جنوبی در سال ۱۹۹۲ توسط "چوچایوک" و با همکاری "کیم آن یونگ" تاسیس شد و امروز این مرکز در شهر سئول، نقش مهمی در ترویج دین اسلام در سراسر کره جنوبی ایفا می کند و به همین منظور تاکنون میزبان چندین گردهمایی بزرگ اسلامی نیز بوده است.منبع: مهر
 
 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات