رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، درخواست‌های سران کاخ سفید از ایران در زمان حمله به افغانستان و عراق را فاش کرد.

به گزارش لرستان خبر به نقل از فارس، علاءالدین بروجردی در یادواره شهدای منطقه دهقان ویلای شهرستان کرج که شامگاه دوشنبه در مسجد امام حسن مجتبی (ع) این منطقه برگزار شد، اظهار داشت: معادلات بین‌المللی به گونه‌ای پیش می‌رود که بیش از گذشته اهمیت و تأثیرگذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب ملت ایران مشخص می‌شود.

 


وی ادامه داد: یکی از اصول و اولویت‌های انقلاب اسلامی مبارزه بی‌امان با استکبار جهانی، کشورهای زورگو و ظالمان جهان است و این رویکرد از ابتدای پیروزی ملت ایران در بهمن ۵۷ تا به امروز با قدرت پیگیری شده است. نماینده مردم بروجرد در خانه ملت خاطرنشان کرد: اگر به عملکرد و تأثیرگذاری کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی نگاه کنیم، درمی‌یابیم که از میان تمام کشورهای اسلامی تنها ایران است که در مقابل استکبار جهانی ایستاده و توان مبارزه و مقابله با زورگویی مستکبران به ویژه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را دارد.

 بروجردی اضافه کرد: یک نمونه از اقتدار ملت ایران را به عنوان مثال بیان می‌کنم؛ در زمان حمله آمریکا به افغانستان، آمریکایی‌ها پیغام داده و خواستار اجازه ایران برای عبور هواپیماهایشان از آسمان ایران برای حمله به افغانستان شدند. این مسئول ادامه داد: اما در آن زمان ایران با اقتدار مقابل درخواست آمریکا ایستاد و اجازه پرواز هواپیماهای آمریکایی از آسمان کشورمان را برای حمله به افغانستان نداد.

 


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: همین کشور در زمان حمله به عراق و در دوره‌ای که در باتلاق خودساخته گرفتار شده بودند، خواستار مذاکره با ایران شد. ما نیز اعلام کردیم که باید آمریکا درخواست مکتوب ارائه دهد. این مسئول متذکر شد: سفیر سوئیس به عنوان کشوری که حافظ منافع آمریکا در ایران است، درخواست رسمی و مکتوب آمریکا برای مذاکره را تحویل داد و باز ما گفتیم که باید بررسی و فکر کنیم.

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در همان دوران مقامات عالی‌رتبه عراق از ایران خواستند که برای تأمین امنیت این کشور همسایه، مذاکره با آمریکا را بپذیرد و ایران درخواست آمریکایی‌ها را قبول کرد و در نهایت ۳ دور مذاکره میان دیپلمات‌های طرفین برگزار شد.

 
 
 

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات