گزارش تصویری-تشریحی؛

مراسم اربعین شهادت «شهید جواد جهانی فیضی» شهید مدافع حرم شامگاه سه شنبه ساعت ۲۱ با حضور خانواده شهید و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، مراسم اربعین شهادت «شهید جواد جهانی فیضی» شهید مدافع حرم شامگاه سه شنبه ساعت ۲۱ با حضور خانواده شهید و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی در مسجد جوادالائمه خرم‌آباد برگزار شد.

 

 

 

 

 

«جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)، فرزندِ مادری ایرانی (اهل خرم آباد) و پدری عراقی بود. وی در زمستان سال گذشته نقش موثری در آزادسازی شهر «بلد» (که بخشی از استان «صلاح الدین» به شمار می رود) داشت.

 

«جواد علی حسناوی» از فرماندهان عملیاتی یگان های مدافع حرم، موسوم به «سرایا الخراسانی»، روز جمعه،  ۱۴ فروردین ۱۳۹4 شمسی، به دست عوامل نفوذی «داعش» در روستای «عزیز بلد» (از توابع شهر «بلد» واقع در استان آزاد شده‌ی «صلاح الدین») ترور شد و بال در بال ملائک گشودند.

 

1394022116523361052855032


فرمانده ی شهید «جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)، فرزندِ مادری ایرانی (اهل خرم آباد) و پدری عراقی بود. وی در زمستان سال گذشته نقش موثری در آزادسازی شهر «بلد» ( در شمال بغداد و در اطراف حرم شریف حضرت «سیدمحمد (ع)»(فرزند «امام هادی (صلوات الله علیه) که بخشی از استان «صلاح الدین» به شمار می رود) داشت. ایشان همچنین  در عملیات مشهور آزادسازی آمرلی، ینگجه و جلولا و… نیز حضوری پر رنگ داشت. گفتنی است که «حاج جواد» پیش از فتنه «داعش» در «عراق»، با حضور در «سوریه» به دفاع از حرم بانوی مقاومت حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) مشغول بود.


یکی از هم رزمان «حاج جواد»، در گفتگویی کوتاه با خبرنگار جهاد و مقاومت مشرق، جزئیاتی از نحوه شهادت ایشان را این گونه بیان نمود:


«حاج جواد از به خاطر ارادتش به رهبر انقلاب و نصب تصاویر متعدد ایشان در سنگرش معروف بود. اهل پنهان کاری و قایم شدن هم نبود و چند مصاحبه با خبرنگاران غربی داشت. در آخرین مورد، خبرنگار بی.بی.سی، مصاحبه ای با ایشان داشت که به تصور من، همین باعث شناسایی اش شد.

 

صبح روز جمعه، ایشان به همراه برادرش سوار ماشینی می شود که یکی از عناصر داعش، ناغافل از گوشه ای بیرون می خزد و «حاج جواد» را از فاصله نزدیک با گلوله می زند و متواری می شود.»


تصاویری که پیش رو دارید، نماهایی است از شهید «جواد علی حسناوی»(با نام نظامی «جواد جهانی»)

 

 

 

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

 

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

«حاج جواد» هم جاودانه شد+تصاویر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • محمد جواد رازی

    درود خدا براو وهزاران رزمنده دلیر مدافع حرمین شریفین روز محشر با حسین وزینب مهشور می شوند

نظرات