لرستان خبر: عصر امروز با حضور مسئولان شهرستانی و فرهنگیان دانش‌آموزان بروجرد، 110 نفر از ئانش‌آموزان برتر این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش لرستان خبر، عصر امروز با حضور مسئولان شهرستانی و فرهنگیان  دانش‌آموزان بروجرد، 110 نفر از دانش‌آموزان برتر این شهرستان تجلیل شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی، امام جمعه بروجرد در این مراسم اظهار داشت: دستیابی به پیشرفت رونق اقتصادی در گرو علم و دانش است و ملتی که علم نداشته باشد، به عزت و استقلال نمی‌رسد.

 

وی با اشاره به این‌که علم و فن‌آوری یکی از مؤلفه های اقتدار یک کشور است، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به قلم شوگند یاد می‌کند و این گواه اهمیت علم و دانش است و از سویی امام امیرالمؤمنین (ع) در این زمینه می‌فرمایند ملتی میتواند ادعای استقلال و پیشرفته داشته باشد که از قدرت علمی بالایی برخوردار باشد.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: در گذشته تجهیزات نظامی یکی از عوامل قدرت و اقتدار کشورها بود در حالی‌که امروز کشورهای سلطه‌گر به دنبال سلطه بر دیگر کشورها هستند و تلاش می‌کنند با ممانعت از پیشرفت علمی کشورها آن‌ها ار مصرف‌کننده و وابسته نگهدارند.

 

وی تصریح کرد: نخستین گام در جهت توسعه یک کشور دستیابی به علوم انحصاری در دنیا است و باید جوانان کشور ما در این راستا همت و تلاش خود را به کار گیرند.

 

ترابی با اشاره به توانمندی‌های ایران در عرصه‌های علمی و فن‌آوری، بیان کرد: با تلاش جوانان ایران اسلامی، رتبه علمی کشور به 16 دنیا ارتقاء یافته است و جوانان با سرعت بخشیدن به دستیابی به رشد علمی تلاش می‌کنند عقب‌ماندگی‌های شاهان گذشته را جبران کنند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که ایران اسلامی باید به جایگاه حقیقی خود در دنیا دست یابد، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بااستعداد ایران اسلامی باید مسیر نسل‌های اول و دوم انقلاب را ادامه دهند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات