کارگردانی که به رغم ساخت فیلمی ضعیف با رانت ویژه مدیران دولتی به عنوان نماینده ایران به جشنواره کن معرفی شده، در مصاحبه با رسانه رژیم جنایتکار آل سعود، علیه ایران صحبت کرده است.

ضعف مدیریت سازمان سینمایی در مواجهه با جشنواره فیلم کن این بار در قالب یک کارگردان درجه سه وطن‌فروش بروز یافته است. پیش از این، از هزینه بی‌فایده 300 هزار یورویی سازمان سینمایی برای راه‌اندازی غرفه خالی (!) در جشنواره کن و همچنین حضور یک بازیگر مرد با لباس ناهنجار در این جشنواره فرانسوی خبر داده بودیم.

 

 

اما تازه‌ترین گاف سازمان سینمایی در جشنواره کن 2015 مصاحبه نماینده سینمای ایران علیه ایران آن هم با رسانه ارتجاع عرب است.


«آیدا پناهنده» با فیلم «ناهید» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر هم حضور داشت، اما جزو آثار ضعیف جشنواره بود. با این حال و بدون هیچ دلیل مشخصی، این فیلم و کارگردان نه چندان مطرح آن به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در جشنواره کن معرفی شد!


اما واکنش این فیلمساز نورچشمی به رانت ویژه سازمان سینمایی، تبلیغ علیه ایران بود. انتظار می‌رود که رئیس سازمان سینمایی نسبت به معرفی فرد بی‌لیاقت و تملق‌گویی وی برای رژیم کودک‌کش آل سعود، پاسخ درخوری دهد.


گفتنی است، فیلمساز مذکور در حاشیه جشنواره فیلم کن در مصاحبه با العربیه (رسانه رژیم سعودی) مدعی شده که زنان در ایران از زندگی طبیعی محروم هستند!


 وی گفته است: زنان در ایران به دنبال تغییر قانون‌های بسیاری هستند که به زن حق زندگی طبیعی نمی‌دهد؛ کما اینکه اجازه اعتراض نمی‌دهند؛ ما از طریق این فیلم‌ها توانسته‌ایم تغییراتی ایجاد کنیم.

منبع: عمارنامه

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات