استادی پیش از تأسیس این سایت، یک وبلاگ سینمایی را مدیریت می کرد که اکثر اخبار این سایت در مغایرت با واقعیت و در ارتباط با حاتمی کیا بود.

نگارش نسخه اولیه فیلمنامه «بادیگارد» پس از طی این مراحل و جمع‌آوری تحقیقات صورت گرفته و البته پس از درآمیخته‌شدن با دلمشغولی‌های شخصی فیلمنامه‌نویس و عبور از صافی ذهن وی، بی‌آنکه الزاماً محصور در شنیده‌ها و در بند تحقیقات و گفت و گوهای صورت‌ گرفته باشد در اواخر سال گذشته به پایان رسیده است.

در بهار سال جاری این فیلمنامه با توجه به مساعدبودن شرایط تولید فیلم مجدداً بازنویسی شده و هم‌اکنون نسخه نهایی فیلمنامه آماده است تا در برابر دوربین ابراهیم حاتمی‌کیا تصویر گردد.

پژمان لشکری پور مجری طرح «بادیگارد» به مهر گفته است:  از این پس هرگونه خبر درباره مراحل پیشرفت این فیلم از طریق سایت «بادیگارد» به اطلاع رسانه ها خواهد رسید.

اما طی چند روز اخیر اخبار کذب فراوانی درباره این فیلم شنیده می شود. اخباری نظیر استفاده از الهام چرخنده در یکی از نقش های اصلی فیلم یا درباره سرمایه گذار اصلی فیلم واغراق در نقش فرزند حاتمی کیا در تولید فیلم که همه موارد گفته شده از یک سایت تازه تأسیس سینمایی به نام سینمامثبت نشر پیدا می کند و پس از آن سایت های دیگر افراطی نظیر کافه سینما این مطالب را باز نشر می کنند.

اما نکته قابل توجه مسئول سایت سینمامثبت است. پیگیری های خبرنگار فرهنگی سراج24 نشان می دهد رضا استادی مسئول این سایت از افرادی است که سابقه طولانی در ارتباط با تخریب حاتمی کیا دارد.

وی پیش از تأسیس این سایت، یک وبلاگ سینمایی را مدیریت می کرد که اکثر اخبار این سایت در مغایرت با واقعیت و در ارتباط با حاتمی کیا بود. به طور مثال به این دو خبر که سال ها پیش در وبلاگ این فرد نشر شده، توجه کنید:

این روزها سریال « حلقه سبز»(اثر حاتمی کیا) در حال پخش است. پخش این سریال چند روز بعد از پایان ماه رمضان از شبکه سه سیما آغاز شد. این درست در زمانی بود که بینندگان شاهد سریال های مختلفی بودند که در ماه رمضان پخش شد و به موضوع های پزشکی می پرداخت. همین مسئله سبب تکراری شدن فضای کار حاتمی کیا شد و بسیاری از بینندگان احساس کردند از تماشای این سریال مطلب خاصی دستگیرشان نمی شود. به همین دلیل این سریال نتوانست آن طور که انتظار می رفت نظر مخاطبان را جلب کند. 

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان متعهد سینمای دفاع مقدس چند روزی است ساخت فیلم جدید خود با نام « دعوت» را آغاز کرده اما شنیده ها حاکی از تردید این کارگردان برای ادامه ساخت این فیلم و احتمال تغییر جدی در داستان دارد.

اخبار کذب در همان سال ها باعث شکایت حاتمی کیا از این فرد شود. داوود عابدی ( وکیل ابراهیم حاتمی کیا ) با ارسال اظهار نامه ای مبنی بر آنکه: «رضا استادی ( وبلاگ نویس و روزنامه نگار سینمایی ) با انتشار خبری واهی و بدون دلیل در وبلاگ خود علیه شخصیت آقای ابراهیم حاتمی‌کیا یکی از عناصر فرهنگی برجسته کشور سبب تشویش اذهان عمومی و تخریب شخصیت موکل بنده شده است و این امر موجب بروز خسارات معنوی شدیدی به شخصیت ایشان شده است که به هیچ طریق قابل ترمیم و اعاده نمی‌باشد » اقدام به شکایت از وی کرد. 

هر چند این شکایت از جانب حاتمی کیا پیگیری نشد اما نشان از این موضوع دارد که این فرد از همان زمان به صورت برنامه ریزی شده به مقابله با حاتمی کیا می پرداخت. منبع:‌سراج 24

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات