عصر امروز؛

فروشگاه 3 هزار جلدی «پاتوق کتاب» عصر امروز چهارشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه باحضور فعال فرهنگی و مدیران استانی در محل این فروشگاه بزرگ در خرم آباد راه اندازی می شود.

به گزارش لرستان خبر، استان لرستان در تهیه عناوین متنوع کتاب با کمبود تاریخی روبرو است و به طور معمول مخاطبان حرفه ای یار مهربان مجبورند برای تهیه کتاب به استان قم و یا تهران سفر کنند، کاری که هزینه اضافی در سبد خرید کتاب مخاطبان، تولید می کند.

 

 

فروشگاه های عرضه کننده کتاب در استان لرستان بیشتر به دنبال عرضه کتاب با عناوین درسی و تجاری هستند و تقریبا یک جور سلیقه و نیاز که همان کتاب های درسی هستند را پوشش می دهند و متاسفانه اهمیت چندانی به مخاطبان حرفه ای، کودکان و نوجوانان و به طور کلی ذائقه های متنوع در حوزه مطالعه کتاب را نمی دهند.

 

 

موسسه  فرهنگی مبشر صبح برای اولین بار در استان لرستان و با همکاری دفتر نشر معارف شهر مقدس قم، اقدام به تاسیس فروشگاهی با نام پاتوق کتاب و با عناوین متنوع در شهر خرم آباد کرده است با این هدف که بتواند جوابگوی سیل مخاطبان یار مهربان در سراسر استان باشد.

 

 

 فروشگاه 3 هزار جلدی «پاتوق کتاب» عصر امروز چهارشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه باحضور فعال فرهنگی و مدیران استانی در محل این فروشگاه بزرگ راه اندازی می شود.

 

به همین منظور با مدیر موسسه فرهنگی مبشر صبح در مورد ابعاد افتتاح و راه اندازی این فروشگاه به گفت و گو نشسته ایم.

 

DSC_0311

لطف کنید خودتان را معرفی کنید

 

 

میلاد احسانی هستم مدیرموئسسه فرهنگی مذهبی مبشر صبح و چند سال است که در موضوعات مذهبی و فرهنگی در استان لرستان مشغول به فعالیت هستیم.

 

 

 

 

پاتوق کتاب با چه هدفی در خرم آباد تاسیس شده است

 

 

دفتر نشر معارف انتشارات استان قم زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای ترویج و توزیع به موقع و به اندازه و عادلانه کتاب در سراسر کشور اقدام به راه اندازی نمایندگی های فعال استانی کرده است و استان لرستان جزء آخرین نمایندگی های این نشر است که در آستانه افتتاح است.

 

 

 

کتاب های عرضه شده در پاتوق کتاب بیشتر داری چه محتوایی است

 

 

 

کتاب های موجود مضامین گسترده و متنوعی را شامل می شود که از دفاع مقدس گرفته تا داستان، شعر مضامین عرفانی، اخلاقی، مبانی دین و اسلام، هنر و سینما، حوزه کودک و نوجوان، فروش اسباب بازی و بازی های فکری و نوشت افزار با محتوای ایرانی اسلامی و کتاب های مناسب کودکان در حوزه قرآن و احکام و همچنین کتاب ها وعناوین درس گروه معارف در این مجموعه گنجانده شده است.

 

DSC_0308

 

 

آیا برای تمامی سلایق و مخاطبین کتاب در این فروشگاه وجود دارد

 

 

 نشر معارف دینی قم با کار تخصصی و میدانی، عناوین و محتوای کتاب های خود را انتخاب کرده است و هر آن چه سلیقه مخاطب بوده است در لیست توزیع فروشگاه های نشر معارف در سرتاسر کشور من جمله فروشگاه پاتوق کتاب ویژه استان لرستان قرار گرفته است و در این جا ذکر این نکته ضروری است که تمام مخاطبان در تمام شهرهای استان لرستان می توانند از طریق تلفن و ایمیل کتاب خود را از این فروشگاه سفارش داده و در اسرع وقت و از طریق پست، کتاب را دم منزل تحویل بگیرند.

 

 

به نظر شما چه مقدار مخاطب در لرستان برای کتاب های نمایندگی لرستان وجود دارد.

 

 

در حال حاضر توزیع کتاب در استان لرستان بسیار ضعیف است و مخاطبان استانی برای تهیه عناوین خود مجبور هستند که به استان های تهران و قم مراجعه کنند و یکی از دلایلی که پاتوق کتاب در شهر خرم آباد و استان لرستان راه اندازی شده است پاسخ به این سیل از مخاطبان برای تهیه کتاب است و به طور قطعی مخاطب وجود دارد زیرا همچنان که گفتم دفتر نشر قم برای انتخاب محتوا و عناوین کتاب های خود، کار میدانی در بین علاقمندان و مخاطبان یار مهربان انجام داده است.

 

DSC_0307

 

 

با افتتاح پاتوق کتاب چه اتفاق مثبتی در حوزه توزیع کتاب در لرستان پیش می آید

 

 

اول اینکه توزیع عادلانه صورت می گیرد یعنی مخاطب خرم آبادی و لرستانی  به همان اندازه در جریان چاپ و توزیع و مطالعه کتاب های جدید قرار می گیرند که مخاطب تهرانی یا قمی قرار دارند، دوم با توزیع و دسترسی کتاب های روز، میزان مطالعه کتاب افزایش پیدا می کند و ازهمه مهمتر وجود چنین مکانی سبب اعتلای سطح فرهنگی در استان لرستان می شود.

 

 

چه میزان کتاب و چند عنوان در فروشگاه پاتوق کتاب عرضه می شود

 

 

در این مرکز 3 هزار عنوان کتاب گرد آوری شده است که این عناوین از 200 نشر برتر کشور در واقع گزینش شده است و نشر معارف قم یکی از این ناشرهاست که البته مدیریت توزیع دیگر نشرها را در این مجموعه به هم پیوسته در کشور در اختیار دارد.

 

 

برای کودکان چه تهمهیداتی در فروشگاه پاتوق کتاب پیش بینی کرده اید

 

 

120 عنوان کتاب مناسب کودکان و نوجوانان در این مرکز ارائه می شود و علاوه بر آن چند قلم اسباب بازی فکری کاملا ایرانی و 50 نوع دفتر تحریر با طراحی های گرافیگی با مضامین ایرانی و اسلامی در این جا ارائه می شود و هدف از این کار ترغیب کودکان به کتاب خوانی با تکیه بر محتوای مذهبی و اسلامی است.

 

DSC_0309

 

 

برنامه شما برای آینده چیست

 

 

برنامه اصلی فروشگاه پاتوق کتاب این است که تا جایی که امکان دارد می خواهیم از سفر مخاطبان و دوستان یار مهربان به استان های دیگر برای تهیه کتاب جلوگیری کنیم و به روزترین عناوین را در اختیار مردم استان لرستان قرار دهیم.

 

 

 آدرس پاتوق کتاب: خیابان مطهری-پائین تر از لوازم ورزشی کاوه- تلفن 33222371 و 09107755174

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • بابک

    خدا قوت

  • سعید

    آدرس کجاست؟

  • محمد

    بسیار عالی این یک کاربساربزرگ وبا ارزش است.لرستان نیازبه خراک م فکری داره دمتون گرم

نظرات