امروز/

لرستان خبر: ظهر امروز مراسم رونمایی از سند هویتی شهید سیدفخرالدین رحیمی همزمان با سالروز شهادت شهدای هفتم تیرماه، با حضور جمعی از مسئولان بر سر مراز این شهید گرانقدر برگزار شد.

به گزارش  لرستان خبر، ظهر امروز مراسم رونمایی از سند هویتی شهید سیدفخرالدین رحیمی همزمان با سالروز شهادت شهدای هفتم تیرماه، با حضور جمعی از مسئولان بر سر مراز این شهید گرانقدر برگزار شد.

 

مراد روشنی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در این مراسم در جمع خبرنگاران ضمن تجلیل از مقام شهید رحیمی اظهار داشت: تهیه سند هویتی شهدا یک طرح ملی و کشوری است که این طرح در استان لرستان با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود.

 

وی از تهیه سند هویتی تعدادی از شهدای لرستان خبرداد و افزود: شهید رحیمی برای ما الگو هستند و رونمایی از سند هویتی این شهید با عزت در جهت تجلیل از مقام ایشان برگزار شده است.

 

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: لرستان با تقدیم شش هزار و 314 شهید به نظام جمهوری اسلامی ایران، 3.6 شهدا، 3.2 درصد از جانبازان و 2.1 آزادگان کشور را سهیم است.

 

وی با اشاره به ساماندهی قبور شهدا در لرستان، تصریح کرد: قبور شش هزار و 267 شهید در لرستان واقع شده که کار اجرایی ساماندهی این قبور آغاز شده است.

 

روشنی بیان کرد: تاکنون 69 درصد از کار ساماندهی قبور شهدا به پایان رسیده که از این تعداد 30 مزار مربوط به شهدای قبرستان خضر خرم‌آباد و بهشت رضا است.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتبار مردنیاز برای ساماندهی هر یک از قبور شهدا سه میلیارد تومان برآورد شده است.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان به 599 گلزار شهدای واقع در لرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 275 گلزار ساماندهی شده است.

 

انتهای پیام/پ

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات