مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

لرستان خبر: مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نقشه فرهنگی جامعه در سطح کشور و راهکارها در استان‌ها تدوین شده است که در این راستا رابط فرهنگی به مشکلات کارگری رسیدگی می‌کند.

به گزارش لرستان خبر، بی‌نظیر جلالی شامگاه شنبه در حاشیه محفل انس با قرآن که در سازمان فنی و حرفه‌ای لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه امروز ما مربوط به بحث فرهنگی است.

 

وی افزود: شورای عالی فرهنگی با هدف هم‌افزایی مجموعه دستگاه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته است که امیدواریم در سایه قرآن به جامعه موفقی دست یابیم.

 

مدیرکل فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نگرانی مقام معظم رهبری نسبت به مقوله فرهنگ، عنوان کرد: مقام معظم رهبری با تدبیری ویژه وارد بحث فرهنگی شده‌اند و امیدواریم این دولت نیز بیش از پیش به این مقوله توجه داشته باشند.

 

وی به برنامه‌های فرهنگی برای جامعه تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره و تصریح کرد: بر اساس برنامه‌های تدوین شده در کارخانه‌ها و به منظور ارتقای معنویت در بین کارگران، رابط فرهنگی ورود پیدا می‌کند و مشکلات خانواده‌های کارگری را در بررسی می‌کند.

 

جلالی از تدوین نقشه فرهنگی جامعه در سطح کشور و راهکارها در استان‌ها خبرداد و بیان کرد: افزایش مهارت خانواده‌های کارگران، برگزاری مهارت‌های زندگی ارائه مشاوره‌های روان‌شناسی با دیدگاه فرهنگی و تأمین ارتقای سلامت روانی اقشار مختلف جامعه از جمله موضوعات در نظر گرفته شده در بعد فرهنگی این برنامه‌ها است.

 

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه‌ها موضوعات دیگری نظیر سائل فرهنگی در بین خانواده‌ها، تشکل‌های کارگری استان‌ها، برنامه‌های خاص روان‌شناسی برای کارگران با شرایط سخت کاری، معنویت‌درمانی برای جلوگیری از فرسودگی شغلی و تقویت معنویت و استفاده از آن است.

 

مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موفقیت لرستان در تقویت فرهنگ اشاره کرد و گفت: استان لرستان در دولت تدبیر و امید و در زمینه اشتغال جوانان و به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان موفق عمل کرده است.

 

علی آشتاب، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این مراسم اظهار داشت: موضوع بیکاری فارغ‌التحصیلان به دغدغه مهم لرستان تبدیل شده و باید تلاش شود راهی برای حل بیکاری در استان پیدا شود.

 

وی افزود: تقویت فرهنگ کار و جهاد یکی از مسائلی است که می‌تواند به جامعه کمک کند بنابراین باید در این زمینه توان دانشگاه‌ها به‌کارگیری شود.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تشکیل دفاتر کارآفرینی را بستری برای کارگروهی و فردی دانست وعنوان کرد: جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان برگزار می‌شود که حضور دو هزار و 100 نفر در این جشنواره پیش‌بینی شده است.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات