لرستان خبر گزارش می‌دهد؛

برگزاری مراسم روز خبرنگار در خرم آباد امسال در حالی برگزار شد که خروجی آن چیزی جزء بی مهری به جایگاه خبرنگار نبود و پشت پرده سیاسی برنامه نیز به گونه ای بود که نماینده ولی فقیه در جلسه حاضر نشدند.

به گزارش لرستان خبر، 17 مرداد هر سال در تقویم ایران اسلامی روز خبرنگار است روزی که بزرگداشت قشری است که رسالتشان بیان حقیقت و اطلاع رسانی درست و صحیح است.

 

 

17 مرداد روز سربازان عرصه جنگ نرم است حماسه آفرینانی که در بعد خارجی و بین الملل جزء اولین صفوف دفاعی هستند و در بعد داخلی تربیون و فانوس هدایتند و تاریخ 36 ساله  انقلاب نشان داده اند که در راه سربلندی ایران اسلامی اگر نیاز باشد  خبر و گزارش خود  را با خون خود انشاء می کند که شهیدان محمود صارمی، علیرضا افشار و هادی باغبانی مشتی از خروار هستند.

 

 

17 مرداد فرصتی ارزشمند برای پاسداشت مقام قشر قلم به دست حقیقت جو از سوی مسئولان است، مسئولانی که هر آنچه را که پشت تربیون های می گویند خبرنگار یک سال مداوم  بازگو می کند، بدونه چشم داشتی از دستگاه تحت مدیریت وی گزارش تهیه می کند اگر پلشتی ببیند تذکر می دهد اگر کار موفقی را رصد کند رسانه ای می کند و اگر راهکاری مد نظر باشد آن را پیشنهاد می دهد و به نوعی چشم بینای مسئولان در اداره امور است آن هم بدونه هیچ هزینه ای برای عزیزان، اما نمیدانیم چه هیزم تری این قشر مظلوم به بعضی از مدیران فروخته است که جایگاه خبرنگار این قدر برایشان حقیر است.

 

 

 

خبرنگاران در استان لرستان نیز همانند دیگر مکان های کشور مشغول کار خبری و تهیه گزارش هستند با این تفاوت که کار رسانه ای در لرستان همیشه با چاشنی بی مهری روبروست و خبرنگار در همه مناسبات اداری یک حاشیه نشین محض و تمام عیار است و بعضی از مسئولان از آن به عنوان یک ابزار صرف نگاه می کنند و متاسفانه به دنبال آن هستند که در زمین مسابقه های سیاسی چگونه از او بازی بگیرند.

 

 

 امسال نیز به سیاق سال های گذشته مراسم روز خبرنگار در خرم آباد مرکز سیاسی و رسانه ای لرستان برگزار شد، اما مراسم امسال با حواشی روبرو بود که تکمیل کننده پازل بی اهمیتی به جایگاه خبرنگاران در استان بود و البته پشت صحنه این مراسم هم ردپای افراد تندروی سیاسی دیده می شد.

 

 

شنیده ها حاکی از آن است که  محل برگزاری مراسم منتسب به افراد تندرو و افراطی در شهر خرم آباد است و بسیار جای تعجب است که برگزار کننده مراسم یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، چه عنوانی در روز خبرنگار دیده اند که آن را مترادف و ترجیع بند  با جریان افراطی نشان دار کرده اند و آیا پیوندی بین  قشری که برای حق گویی و حق جویی پرچم مقدس اطلاع رسانی را به دوش گرفته است با جریاناتی که نتانیاهو و پرز از آن ها به عنوان بزرگترین سرمایه اسرائیل یاد می کنند، وجود دارد.

 

 

از شواهد چنین بر می آید علت غیبت نماینده محترم ولی فقیه در مراسم، محل برنامه و افراد منتصب به آن بوده  و این در حالی است که تا چند ساعت  قبل از مراسم، سخنران مراسم طبق منوال سال های قبل حجت الاسلام میرعمادی بوده است.

 

 

اگر محل مراسم را فاکتور بگیریم موضوعی دیگری که برنامه روز خبرنگار در خرم آباد را تحت تاثیر قرار داده  این بود که به جزء معاون سیاسی امنیتی استاندار،  هیچ مسئولی به احترام روز خبرنگار در محل حاضر نشده، و این در حالی است که خبرنگاران در بدترین حالات و بدترین وضعیت تمام برنامه های مدیران را تحت پوشش قرار می دهند و دور از انصاف است که این گونه با فعالان عرصه رسانه برخورد شود.

 

 

برگزاری روز خبرنگار بار دیگر بیان کننده این حقیقت تلخ بود که خبرنگارانی که در آمد بعضی از آن ها در ماه در حد 200 هزار تومان است هیچ گاه در محاسبات و مناسبات کاری مسئولان با حقوق های میلیونی به حساب نمی آیند و اگر لبخند تلخی در مواجه با این قشر بر لبان آنهاست تاکتیکی است موقتی، که خدای نکرده سرقفلی میز آن ها کوچکترین تهدیدی از این ناحیه مواجه نباشد.

 

 

چنین می نماید که برنامه محوری اصلی مراسم روز خبرنگار در خرم آباد تنها و تنها صرف شام در محفلی منتصب به افراد سیاسی نشان دار بوده است و مسئولان فخیمه ارشاد لرستان هیچ گونه برنامه محتوایی برای 17 مرداد نداشتند و البته  باید از دیگر مسئولان استان همچون استاندار پرسید که چه ضرورت و کاری سبب شد که علمداران رسانه ای استان را لایق یک دیدار آن هم در غیر ساعت اداری ندانیند.

 

انتهای پیام/     

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • خبرنگار

  آنچه دراین مراسم توهین آشکار به اصحاب رسانه بود شعرخوانی شاعر مدعو مراسم درمورد دماغ و محتویات آن بود. چرا درمراسمی که به نام خبرنگاران شهید استان لرستان یعنی شهیدان صارمی و حیدریان برگزار گردیده درحضور خانواده این عزیزان و پیشکسوتان عرصه خبر ورسانه باید موضوع شعر این اندازه بی ارزش وتوهین آمیز باشد؟


  این فرد که از مجری مراسم ازاو با عنوان شاعر یاد کرد همچنین دراهانتی آشکار به اصحاب رسانه فقط به نصف جمعیت سلام کرد و درحالی که می خواست دیدگاه سیاسی خودرا به حاضران معرفی کند گفت : سلام به جناح چپ سالن !!
  بعضی از خبرنگاران واصحاب رسانه حاضر درمراسم می گفتند کسی که درچنین مراسمی با حضور خانواده شهدای رسانه درمورد دماغ و محتویات آن شعر می گوید باید هم سلام کردنش اینچنین باشد.


  سزاوار است مسئولان فرهنگ و ارشاد استان بخاطر چنین اهانتی از اصحاب رسانه عذرخواهی کنند.<

 • سپهوند

  روزتون مبارک باشه///راستی منتسب درسته نه منتصب

نظرات