رئیس ارشاد پلدختر:

لرستان خبر: هندسه افکار عمومی جامعه در دست رسانه و خبرنگاران است و مسئولان با حمایت از عرصه اطلاع‌رسانی با خبرنگاران همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش لرستان خبر، فریدون کریمی‌فرد در نشست با خبرنگاران شهرستان پلدختر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، اظهار داشت: این روز فرصت مغتنمی است تا ارزش و قداست قشر تلاشگر و زحمتکش توسط همه مسئولان ارج نهاده شود که البته نباید به یک روز خلاصه شود زیرا هر روز، روز خبرنگار است.

 

وی افزود: سابقه خبرنگاری و انتقال اخبار به درازای تاریخ بر می‌گردد و در طول تاریخ همیشه افرادی بوده‌اند که مسئولیت خطیر انتقال خبر به دیگران را به عهده داشته‌اند و در قرآن هم اخبار گذشتگان بیان شده است که این مهم نشان دهنده اهمیت نقش انتقال اخبار و واقعیت‌ها است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد پلدختر با بیان این‌که خبرنگار فقط یک واژه نیست بلکه یک راه است، تصریح کرد: خبرنگار ریشه در تاریخ و جریان های تاریخ ساز بشری دارد که زبان او وجدان عمومی بشریت و بیان او روشنی بخش هر واقعیت و حقیقت است.

 

وی با بیان این‌که خبرنگار متعهد سهم بزرگی در بیان واقعیت‌های جامعه دارد، خاطرنشان کرد: خبرنگاران مدافع حقوق مردم و تصویرگر روایات زندگی و تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند و باید در انتقال اخبار و واقعیت ها اصل امانت‌داری را رعایت کنند.

 

کریمی‌فرد شاخصه‌های مهم خبرنگاران متعهد و منطقی را پرهیز از افراط و تفریط دانست و بیان کرد: هندسه افکار عمومی جامعه در دست رسانه و خبرنگاران است و مسئولان با حمایت از عرصه اطلاع‌رسانی با خبرنگاران همکاری لازم را داشته باشند.

 

وی خبرنگاران را رکن اصلی رسانه‌ها دانست و گفت: خبرنگاران با حساسیت و فراست تحولات و اوضاع جامعه را کنترل می‌کنند و بر آن تسلط دارند و جامعه امروز ما باید بیش از گذشته به نقش بی‌بدیل رسانه باور داشته باشد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد پلدختر با بیان این‌که هر حرکت و تفکری در جامعه نیازمند همدلی رسانه‌ای بوده و مدیون تلاش خبرنگاران است، تصریح کرد: عصر امروز عصرانقلاب ارتباطات و انفجار اطلاعات و عصر انفورماتیک و خبر است ولی در این عصر همه باید تلاش کنیم تا اخبار درست منتقل شود و این اقدام عملی نمی‌شود مگر با حضور خبرنگارانی که در عرصه‌های مختلف حاضر هستند.

 

وی رشد و تکامل افکار عمومی بر عهده خبرنگاران است وخاطرنشان کرد: خبرنگار می‌تواند برای منطقه و کشور خود تحول‌آفرین باشد و ریل فکری و آگاهی جامعه باشد.

 

کریمی‌فرد اظهارداشت: خبرنگاران چشم بیدار و گوش شنوای جامعه هستند و باید مسئولان علاقه، شور و شوق خبرنگاران را در اطلاع‌رسانی اخبار درک کنند و ارتباط مسئولان ادارات و دستگاه‌های مختلف با اصحاب رسانه باید روز به روز تقویت شود و با همدیگر ارتباط مستقیم و مستمر داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات