لرستان خبر گزارش می دهد؛

نوبت به بوسیدن پرچم رسید که به دلیل ازدحام جمعیت فقط افراد کمی توانستند پرچم حرم رضوی را زیارت کنند و عده‌ای نیز با چشمانی اشک‌بار و ناامید که نتوانستند پرچم را زیارت کنند از حرم خارج شدند.

به گزارش لرستان خبر، چند هفته می‌شود که خبر ورود کاروانی به لرستان داده‌شده، کاروانی که از سوی حرم امام غریب بانام کاروان زیر سایه خورشید قرار شد مانند سال‌های گذشته به استان لرستان سفری داشته باشد.

 

سازمان‌های مردم‌نهاد این استان در تکاپوی برگزاری برنامه‌های خوبی برای این کاروان بودند و بعد از برنامه‌هایی خوبی که برای خادمان کوی دوست و پرچم زیبای حرم امام رضا (ع) برنامه‌ریزی شد بالاخره زمان گذشت و روز موعود فرارسید.

 

چهارشنبه 28 مرداد ما خادمان حرم آقا امام رضا (ع) بعد از نشستن هواپیما در فرودگاه اشرفی کرمانشاه به‌سوی دلفان راهی شدند و در بدو ورود به شهرستان دلفان در میان استقبال گرم مردم دلفان به سه روستای گلام بحری، ده کبود و مراد جان رفتند و بعدازآن با اجرای برنامه‌های مولودی‌خوانی و برگزاری جشن ویژه دهه کرامت در پارک جنگلی علی‌آباد دلفان با این شهرستان وداع کردند و راهی خرم‌آباد شدند.

 

برنامه‌های این کاروان در خرم‌آباد با حضور در سرای سالمندان صدیق آغاز شد، حاضران با چشمانی اشک‌بار و دل‌هایی لرزان انتظار بوسیدن پرچم امام رضا (ع) را می‌کشیدند، بعد از خواندن اشعاری از شاه خراسان توسط یکی از خدام، حاضران پرچم را بوسیدند.

 

بعد از خروج از سرای سالمندان صدیق، کاروان زیر سایه خورشید به منزل شهید دهه کرامت، شهید جواد سبحانی رفتند در این قسمت از سفر این عزیزان حجت‌الاسلام محمدرضا کمیلی، روحانی کاروان با اشاره به شخصیت بالای شهدا اظهار داشت: حضرت علی (ع) می‌فرماید: من جانشین شهید در کنار خانواده‌اش هستم و هرکس خانواده شهید را راضی نگه دارد مرا راضی نگه‌داشته و کسی که آن‌ها را ناراحت کند مرا رنجانده است.

 

بعد از گذر چند ساعت حدود ساعت 4 بعدازظهر این کاروان به‌سوی گلزار شهدای خرم‌آباد حرکت کردند، مکانی معنوی و عطرآگین و زائرانی چشم‌به‌راه که منتظر حضور این خادمان بودند.

 

زائرانی که خواهران، مادران و برادران شهدای این استان بودند با چشمانی اشک‌بار، مشتاق دیدن خادمان امام رضا (ع) بودند.

 

بعد از ورود به این مکان مقدس یکی از خادمان به خواندن سروده‌هایی در وصف سلطان خراسان پرداخت و پس‌ازآن حجت‌الاسلام محمدرضا کمیلی روحانی کاروان بابیان اینکه زیارت اهل‌بیت از معارف و شعائر دین ما است، گفت: اثبات کردن عشق و علاقه به خوبان خدا برای هر فرد از طریق زیارت ممکن است ولی همیشه راه زیارت از راه نزدیک مقدور نیست ولی درب زیارت همیشه باز است.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام موسی بن جعفر (ع)، گفت: ایشان فرمودند: هرکسی که پسرم علی که غریب است را زیارت کند بر‌ای او نزد خداوند مانند 70 حج قابل‌قبول است.

 

روحانی کاروان «زیر سایه خورشید» عنوان کرد: زیارت حج زیارت خداوند است و خداوند سخت‌گیر است و به‌راحتی اعمال را قبول نمی‌کند اما امام رضا (ع) رئوف است و انسان‌ها را بهتر می‌شناسد و واسطه خیر می‌شود و خداوند نیز زیارت ما را قبول می‌کند

.

وی با اشاره به اینکه شهدا نیز در نزد خداوند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، افزود: افرادی هستند که رفع گرفتاری‌ها را از قبور شهدا بهره برده‌اند.

 

خادمان حرم رضوی بعد از خواندن عهدنامه امام رضا (ع) بر مزار شهدای استان، شهدای گمنام و مزار شهدای دهه کرامت را نیز غبارروبی و عطرافشانی کردند.

 

در این میان افرادی که از مراسم و حضور کاروان آگاه نبودند با نزدیک شدن پرچم جویای مراسم می‌شدند و بدون مکث به‌سوی پرچم رفته و آن را می‌بوسیدند افرادی نیز سوار بر خودروی خود با دیدن پرچم خودرو را متوقف کرده پیاده شده و به‌سوی پرچم می‌آمدند.

 

بعد از غبارروبی مزار شهدا، خادمان به منزل شهید مدافع حرم راهی شدند و در منزل این شهید در جوار خانواده این شهید دقایقی را نشستند و در این زمان مردمی چشم‌انتظار در حرم زید ابن علی از ساعت چهار و نیم اشک می‌ریختند، جمعیتی نزدیک به هزار نفر در حرم زید ابن علی (ع) که بیشتر آن‌ها بانوان بودند حدود یک ساعت منتظر پرچم امام رضا (ع) بودند.

 

بعد از یک ساعت انتظار به سررسید و چشم مردم به جمال خادمان و پرچم حرم رضوی روشن شد جمعیت مشتاق همه در تکاپویی لمس و بوسیدن پرچم بودند.

 

زنی با دست‌شکسته، فردی بیمار و پیرمردی خمیده، کودک، نوجوان، جوان، پیر و حتی نوزاد در این جمعیت به چشم می‌خورد که چشم‌های بیشتر آن‌ها اشک‌آلود بود و به خادمان چشم دوخته بودند و عده‌ای از مردم نیز با شعری که از سوی خادم حرم رضوی خوانده می‌شد، اشک می‌ریختند و هم‌خوانی می‌کردند.

 

نوبت به بوسیدن پرچم رسید که به دلیل ازدحام جمعیت فقط افراد کمی توانستند پرچم حرم رضوی را زیارت کنند و عده‌ای نیز با چشمانی اشک‌بار و ناامید که نتوانستند پرچم را زیارت کنند از حرم خارج شدند.

 

 بعدازاین خادمان حرم امام رضا (ع) به جمع نمازگزاران مسجد جوادالائمه پیوستند و در اینجا نیز با حضور پرشور جوانان مؤمن خرم‌آباد روبه‌رو شدند.

 

آخرین برنامه خادمان حرم رضوی حضور در میان مردم در جشن استقبال از پرچم حرم رضوی در میدان امام خمینی (ره) این شهرستان بود که این جشن نیز با حضور باشکوه مردم چندساعتی ادامه داشت.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات