هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله

ثبت‌نام اینترنتی اعزام به کربلا در ایام اربعین از طریق سامانه سماح از امروز 15 شهریور ماه آغاز شد.

بت‌نام اینترنتی اعزام به کربلا در ایام اربعین از طریق سامانه سماح از امروز 15 شهریور ماه آغاز شد.

 

محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد، متقاضیانی که علاقمند به شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در کربلا هستند باید از امروز به سامانه سماح مراجعه کنند. متقاضیان باید با ورود به سامانه سماح به نشانی الکترونیکی   samah.haj.ir  با وارد کردن کد ملی، شماره گذرنامه و شماره تماس خود ثبت‌نام کنند. بنابراین داشتن گذرنامه معتبر تا پایان سال 94 برای ثبت‌نام در این سامانه ضروری است.

 

سازمان حج و زیارت با هدف دریافت روادید عراق و اعزام متقاضیان به عتبات عالیات در طول سال و همچنین مدیریت پیاده روی زائران ایام اربعین، اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است. بر اساس هماهنگی های به عمل آمده و به منظور ساماندهی امکانات موجود جهت تشرف میلیونی زائران، مقرر است تنها به افرادی که از طریق سامانه سماح مبادرت به ثبت نام نمایند مجوز عبور از مرز داده شود.

 

بر اساس اظهارات مسئولین سازمان حج و زیارت امسال برای تمام زائرین اربعین ویزا صادر خواهد شد و مانند سال گذشته شاهد بی‌نظمی و عبور و مرور زائران از مرز بدون ویزا و حتی بدون گذرنامه نخواهیم بود.

 

مسئولین سازمان حج و زیارت تنها راه اعزام به زیارت حضرت اباعبداله (ع) در ایام اربعین را ثبت‌نام در این سامانه دانستند. منبع: صراط

 

 
 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات