مدیر انتشارات ایرانی انگلیسی «شمع و مه» از استقبال مخاطبان روس از چند کتاب ایرانی با نام‌های «مثنوی»، «امام حسین(ع)» و «روز شمار یک عشق» خبرداد.

به گزارش لرستان خبر، افشین شحنه تبار مدیر انتشارات ایرانی انگلیسی «شمع و مه» درباره انجام مذاکره در نمایشگاه کتاب مسکو پیرامون کتابی اظهار داشت: یکی از کتاب‌هایی که در نمایشگاه مسکو بسیار مورد علاقه مخاطبان قرار گرفت «مثنوی معنوی مولانا رومی» بود که از سوی رایزنی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

 

 

وی افزود: اما از دیگر کتاب‌هایی که برای مخاطبان جذابیت داشت، می‌توان به نام «روزشمار یک عشق» از سروده‌های افشین یداللهی اشاره کرد. خصوصا اینکه با حضور شخص شاعر در محل نمایشگاه و سبک خاص اشعار وی، همچنین ترجمه خوب، موجبات استقبال خوب را از این کتاب فراهم کرده است.

 

 

مدیر انتشارات ایرانی انگلیسی «شمع و مه» با بیان اینکه دکتر سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو وعده حمایت از این کتاب را عنوان کرده است، بیان داشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز وعده‌هایی در راستای حمایت های مستمر از این کتاب را مطرح کرد.

 

به گفته این ناشر، اما کتاب «امام حسین(ع)» منتشر شده از سوی الهدی و «خلیفه و فرماندار» که از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شده از دیگر آثار ایرانی است که در مسکو توجه مخاطبان را معطوف به خود دارد.

 

شحنه تبار حضور منسجم و با برنامه ایران را در این نمایشگاه موجب پیشرفت دانست و با مثبت خواندن آن تاکید کرد: نمایشگاه کتاب مسکو موقعیت خیلی خوبی بود که با مترجمان خوب و با تجربه روسی که توانایی ترجمه و برگردان آثار ایرانی را دارند آشنا شویم. البته نمایشگاه کتاب مسکو فرصتی بود تا با نویسندگان و ناشران و موسسات هنری و ادبی روسیه هم بیشتر آشنا شویم. این نمایشگاه را می‌توان از بهترین نمایشگاه‌های برگزار شده کتاب در فاصله زمانی پس از انقلاب در خارج از کشور دانست.منبع:فارس

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات