آهنگساز برنده اسکار فیلم «محمد (ص)» نسبت به صدور فتوا علیه عوامل این فیلم توسط یک گروه تندروی اسلامی در هند واکنش نشان داد.

هنگساز برنده اسکار فیلم «محمد (ص)» نسبت به صدور فتوا علیه عوامل این فیلم توسط یک گروه تندروی اسلامی در هند واکنش نشان داد.

 

ایسنا: «ای.آر رحمان»، آهنگساز سرشناس هندی که در سال ۱۹۸۹ به دین اسلام گروید، در مطلبی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد، نوشت: موسیقی فیلم «محمد (ص)» را با "ایمان کامل" ساخته‌ام.

 

«رحمان» در مطلب خود آورده است: اگر در روز قیامت سعادت ملاقات با خداوند را داشتم، در پاسخ به این پرسش پروردگار که «با ایمان‌، استعداد‌، پول‌، شهرت و سلامتی که به تو دادم چرا برای فیلمی درباره پیامبرم محمد(ص) آهنگ نساختی چه باید بگویم؟ فیلمی که نیتش ایجاد اتحاد میان بشریت‌، رفع تصورات غلط و گسترش این پیام است که زندگی یعنی مهربانی‌، دستگیری از ناتوان و در خدمت بشریت بودن و نه کشتن بی‌گناهان.

 

چندی پیش یک گروه تندرو اسلامی در بمبئی هند‌، به بهانه این که استفاده از نام پیامبر اکرم(ص) در عنوان فیلم ممکن است به اشتباه انتقادات نسبت به فیلم را متوجه پیامبر کند و همچنین به تصویر کشیدن چهره پیامبر اسلام، علیه «رحمان»، آهنگساز فیلم و مجید مجیدی کارگردان ایرانی فتوا صادر کرد.

 

این گروه اسلامی با نامه‌نگاری با دولت هند، خواستار لغو اکران این فیلم در کشور هند نیز شده است.

 

به گزارش بی‌بی‌سی‌،در حالی که در فیلم مجید مجیدی، چهره پیامبر اسلام به تصویر کشیده نشده و فقط نماهایی از پشت سر و زاویه‌دار از ایشان را در فیلم می‌بینیم، اما گروه‌های تندرو واکنش‌های شدیدی را در چند وقت اخیر نسبت به فیلم «محمد (ص)» نشان داده‌اند.

 

منبع: رجا نیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات