استاندار لرستان مطرح کرد؛

استاندار لرستان: نخستین کمیته ویژه مراسم جان‌باختگان لرستانی حادثه منا در استان تشکیل شد استاندار لرستان گفت: نخستین کمیته ویژه برگزاری مراسم جان‌باختگان لرستانی حادثه منا در استان تشکیل شد تا مراسم جان‌باختگان این حادثه باشکوه برگزارشود.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند، صبح امروز در کمیته ویژه تعیین و تکلیف مفقودین و جانبازان حادثه منا، ضمن تسلیت این حادثه دلخراش به ایرانیان به‌ویژه لرستانی‌ها، اظهار داشت: معاون عمرانی استاندار به‌ عنوان جانشین این ستاد پیگیری لازم جهت برگزاری مراسم تشییع جان‌باختگان حادثه منا را انجام می‌دهد.

 

 

وی با بیان اینکه این حادثه ناشی از بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود بود که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از حجاج شد، افزود: آل‌سعود به‌جای تدبیر برای مهمان‌نوازی از مهمانان خدا، پول و اعتبارات خود را در اختیار داعش و رژیم صهیونیستی قرار می‌دهند و این مشکل در بزرگ‌ترین رویداد مذهبی اتفاق می‌افتد و موجب بروز این فاجعه بزرگ شد.

 

 

استاندار لرستان در  رابطه با نحوه ورود جان‌باختگان حادثه منا به استان، عنوان کرد: کمیته ویژه‌ای با مسئولیت معاون عمرانی استاندار تشکیل می‌شود بنابراین نهایت تلاش خود را برای ورود پیکر جان بختگان  به وسیله هواپیما انجام می‌دهیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه استقبال رسمی در میدان آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد انجام می‌شود، بیان کرد: فرماندار بروجرد به عنوان هماهنگ‌کننده این موضوع در جهت بحث ترافیکی اقدام کند.

 

 

بازوند تصریح کرد: مسئولیت انتقال از فرودگاه با آمبولانس به عهده هلال‌احمر، مسئولیت تشییع در شهرستان‌ها با فرمانداران، هماهنگی چگونگی دفن در گلزار شهدا نیز به عهده بنیاد شهید است و در این میان صدا و سیما نیز در پوشش و انعکاس این مراسم تلاش کند.

 

 

وی با اشاره به اینکه استقرار سه نماینده  از استان در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) انجام شود، خاطرنشان کرد:  یک نماینده از سوی حج زیارت، یک نماینده از سوی استانداری و یک نماینده از سوی بنیاد شهید در فرودگاه برای تحویل گرفتن جان‌باختگان حضور پیدا می‌کنند.

 

 

استاندار لرستان گفت: پیگیری حق‌ و حقوق جان‌باختگان رسماً به عهده وزارت امور خارجه است، اما ما به دلیل اینکه نمایندگی نداریم، پیگیری این موضوع به عهده سازمان حج و زیارت استان است.

 

 

وی عنوان کرد: بعد از تشییع‌جنازه و خاک‌سپاری جان‌باختگان یک مراسم کلی در مرکز استان برگزار می‌شود که فرمانداران موظف هستند خانواده‌های جان‌باختگان را به مرکز استان بیاورند تا در مراسم شرکت کنند.

 

 

بازوند بیان کرد: بیمه ایران را نیز مکلف کنید در بدو ورود الی‌الحساب مبلغی را به خانواده جان‌باختگان بدهند تا برای مراسم دچار مشکل نشوند.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات