روایت غریبانه سفر به وطن بدونه همسفران ملکوتی؛

ورود و بازگشت حجاج مظلوم و لرستانی از عصر دیروز به استان آغاز شده است و کاروان حادثه دیده بروجردی اولین گروهی بود که دیروز وارد شهر شد

به گزارش لرستان خبر، حادثه منا و درگذشت شهادت گونه حاجیان تازه احرام بسته، دل بسیاری از مردم ایران را به غمی فطری مبتلا کرد.

 

 

 

بعد از چند روز از این فاجعه و اتمام اعمال حج، کاروان های مظلوم حاجیان ایرانی  به آرامی قصد وطن کرده اند و استان لرستان موطن و یکی از مقاصد حجاج دل شکسته است.

 

 

 

اولین گروه 135 نفره حجاج وارد شهر بروجرد شده است شهری که که متاسفانه یکی از کاروان های آن در حادثه منا گرفتار خصم و نامردمی آل سعود شد و 9 نفر از تازه احرام بسته های آن از مکه راهی سفر ابدیت شدند و در قوس صعود به سرعت از ناسوت دنیا به اعلی علیین ملکوت پر گشودند.

 

 

 

دیار شهید بروجردی این روزها بوی دوران دفاع مقدس می دهد جایی که اهالی شهر خود را برای تشیع شهدای جنگ آماده می کردند و از بروجرد شمیم کربلا قابل استشمام بود و امروز بعد از گذشت بیش از دو دهه از آن ایام، وضعیت دیار فرزانگان، امتداد تشیع شهدا در کالبد زمان است.

 

 

 

 

نتیجه پرواز حاجیان لرستانی به عرش با احرام سفید رخت سیاهی است که امروز بر تن بعضی از هم استانی هاست و تو ای عزیز بردارم و ای مادر و ای خواهرم، تمام مردم دیار جوانمردی و مروت، شریک عزایت هستند و پا به پای شما غم این هجرت بر دلشان سنگینی کرده و هم پای تو اشک ریخته و از خداوند رحمان و رحیم طلب علو درجات برای سفر کردگان افلاکی و صبر جمیل و زینبی برای بازماندگان دارند.

 

 

 

تراژدی منا و قرار گرفتن اسامی فراون در لیست مفقودی ها، ناخودآگاه یاد دوران دفاع مقدس را در اذهان پر رنگ تر می کند جایی که غم مفقود الاثرها بر دلهای خانواده ها سنگینی می کند و امروز 13 خانواده لرستانی، منتظر 13 عزیز سفر کرده هستند و از خداوند مسئلت دارند که سفر حاجی آن ها تنها به قصد انجام مناسک حج باشد نه به ابدیت؛ متاسفانه در حین نوشتن و رسیدن به این نقطه از گزارش بودم که خبر آسمانی شدن دیگر زوار مفقود لرستانی و ایرانی به دستم رسید و به این ترتیب پرونده حادثه منا در تعداد قربانیان بسته شد  و از استان لرستان 32 نفر آسمانی شدند که سهم کاروان بروجرد 14 نفر و کاروان الیگودرز ، ازنا و دورود نیز 18 نفر است.

 

 

 

حج 94 به پایان رسید و پرونده حادثه منا بسته شد و کلیه حجاج تا دو هفته دیگر به ایران بر می گردند اما پرونده آل سعود خائن و نحوه سازماندهی وحشتناک مناسک حج نزد وجدان های بیدار باز است و سوالات و ابهامات فراوان چرایی این حادثه دنبال خواهد شد و انشاءالله جواب مهمان نوازی توام با چاشنی خیانت، در دیگر عرصه ها به این کشور مرتجع داده خواهد شد و مجاهدان عرصه جنگ سخت و نرم از لبنان و عراق و سوریه و فلسطین تا ایران اسلامی و یمن، پاسخی محکم به پیروان شیطان خواهند داد.

 

 

 

امام خامنه ای دیروز در پاسخ به نامردمی کشور عربستان فرمودند: اندک بی احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بدنهای مطهر، موجب عکس العمل ایران خواهدشد؛ اگر قرار شد عکس‌العملی نشان دهیم، عکس‌العمل ما خشن و سخت خواهد بود و اگر ایران بخواهد عکس العملی نشان دهد، اوضاع آنها خوب نخواهد بود.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات