روز گذشته موشک بالستیک عماد رونمایی شد؛ حالا طراحان و هنرمندان از نام این موشک ایده گرفته و به ساخت و هدف واقعی آن واکنش نشان داده‌اند.

یک واکنش به موشک عماد: هدف نابودی اسرائیل است

 

موشک عماد

 

روز گذشته اولین تصاویر از موشک بالستیک دوربرد عماد که با موفقیت آزمایش شده بود، منتشر شد.

 

 

این موشک که تمامی مراحل طراحی وساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع صورت پذیرفته است، نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است که قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و به طور کامل منهدم کند.

 

 

سردار دهقان وزیر دفاع نیز درباره این موشک با بیان اینکه طراحی، ساخت و آزمایش موفقیت آمیز موشک عماد یک جهش فناورانه و عملیاتی در این حوزه راهبردی به شمار می رود تاکید کرد: ما برای افزایش قدرت دفاعی و توان موشکی خود از هیچکس اجازه نمی‌گیریم و برنامه‌های دفاعی خود را بویژه در حوزه موشکی با قاطعیت دنبال می‌کنیم که موشک عماد یکی از مصادیق برجسته آن محسوب می‌شود.

 

 

حالا جمعی از طراحان مختلف نیز از روی این تصاویر ایده‌های خود را شکل داده‌اند. در یکی از جدیدترین تصاویر گرافیکی‌ای که از این موشک منتشر شده است، جمله‌‌ای از شهید عماد مغنیه از فرماندهان حزب‌الله لبنان در کنار این موشک نقش بسته است.

 

 

در این متن که با دست خط شهید مغنیه نوشته شده است، آمده است:«الهدف واضح و محدّد و دقیق: ازاله اسرائیل من الوجود؛ رضوان» هدف واضح، مشخص‌شده و دقیق است: نابودی اسرائیل.

 

 

این دست خط با نام رضوان (نام عملیاتی شهید عماد مغنیه) امضا شده است.

 

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات