وعده ای که عملی نشد؛

معمولا برای گرامیداشت روز مقام فرد یا گروهی در همان روز از آن ها با برگزاری مراسمی تجلیل خواهد شد ولی در لرستان این موضوع به شکل دیگری در قبال خبرنگاران انجام شد.

به گزارش لرستان خبر ،خبرنگاران تنها قشری هستند که در هر برنامه خبری همراه با مدیران دولتی حضور دارند و پای پای آنها حتی در برخی از مواقع هم در مکان های خطرناکی سربازان اطلاع رسانی برای آگاهی مردم در مراسمات مختلف حضور پیدا می کنند.

 

 

این رسالت سنگین اطلاع رسانی که بر دوش خبرنگاران است می طلبد در 17مردادماه سالروز شهادت صارمی و روز خبرنگار به مانند اقشار و اصناف دیگر در روز مقرر از آنها تجلیل شود نه ابتدا با دادن یک شام و وعده روز خبرنگار را برگزار کنند.

 

 

هر چند خبرنگاران تنها قشری در جامعه هستند که بدون هیچ چشم داشتی و با کمترین حق الزحمه به صورت شبانه روز مشغول اطلاع رسانی هستند ولی در مقابل روز 17مردادماه که روز خبرنگار وفرصتی برای گرامیداشت مقام این قشر است فقط با وعده و وعید مسئولان ختم می شود.

 

 

هدیه روز خبرنگار که براساس لیستی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از طریق ادارات زیر مجموعه خود تهیه شده به خبرنگاران اهدا می شد یا به نوعی باید گفت به خبرنگارانی که در هتل سالیز در مراسم صرف شام شرکت داشتند اهدا می شود.

 

 

این در حالی است که  هدیه روز خبرنگار که پس چند ماه با تاخیر به برخی از خبرنگاران داده شده معلوم نیست استانداری یا اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی زحمت تقبل آن را کشیده است.

 

 

حالا باید این سوال را از متولیان امر پرسید آیا خبرنگاران که تا کنون منتظر هدیه روز خبرنگار بودند در این مدت چند ماه کار خبرنگاری را کنار گذاشتند؟آیا افرادی که از هدیه خبرنگاری محروم شده اند به خاطر این مسئله  کار خبرنگاری کنار می گذارند؟

 

 

اما در طرف مقابل برای تجلیل کارمندان در هفته دولت طبق برنامه زمان بندی ،برنامه تجلیل از کارمندان در روز کارمند تمهیدات لازم اندیشیده می شود.

 

 

اطلاع رسانی شفاف و دقیق،بدون توجه به مسائل سیاسی از اهداف رسانه های مستقل اطلاع رسانی است که پایگاه اطلاع رسانی بیان روز که دارای مجوز فعالیت از وزارت ارشاد  بر اساس این رسالت به کار اطلاع رسانی خود ادامه می دهد.

 

 

امیدواریم مسئولان در روز 17مرداد حرمت خبرنگاران را رعایت کنند و نسبت به برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار عدالت وانصاف را چاشنی برنامه های  خود قرار دهند .

منبع: بیان روز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات