شاید حق داشته باشند

یادمان شهدای گمنام شهرستان الشتر پس از گذشت سال ها همچنان در میان مسولان گمنام است.

به گزارش لرستان خبر، گذشت چند سال از استقبال بی نظیر وبا شکوه مردم شهرستان سلسله(الشتر) از پیکر 2 شهید گمنام که بیش از 50 هزار نفر از مردم ولایی و شهید پرور سلسله حضور داشتند می گذرد، اما هنوز مسؤلین توفیقی در ساخت یادمان تپه شهدا نداشته اند.

 

 متولیان دستگاه های اجرایی با دیدن خیل استقبال کنندگان، هر کدام خود را متولی و میزبان مراسم می دانستند اما با پایان یافتن مراسم دیگر نه از متولی خبری بود نه از پیگیری مسؤلین، حتی مسؤلین تاچند سال بعد هزینه مراسم را پرداخت نمی کردند با توجیه اینکه ما متولی نبوده ونیستیم!

 

 هیچ نهاد و ارگانی مسؤلیت ساخت طرح جامع یادمان (حسینیه وضو خانه و مکان فرهنگی...) را چه تنهایی ویا با مشارکت دیگر ارگان ها بر عهده نگرفته است، همین امر سبب شده که هیچ نهاد و ارگانی احساس تکلیف نکند تا این مهم در بلا تکلیفی محض بماند و هر مسؤلی آن را به مسؤل دیگر ارجاع دهد.

 

 در این میان هم از سوی بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان هیچ اقدامی صورت نگرفت.

 

مسول یادمانهای بنیادحفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مسؤلین شهرستان سلسله را متولی امر میداند که بر اساس آیین نامه هیأت امنایی از مسؤلین شهرستان سلسله متولی امرند، که هنوز هیچ گونه کار گروه ونشستی جهت پیگیری روند ساخت یادمان محصور در میان سنگ وخاک صورت نگرفته، پیمان کار بنای یادمان هم با زدن تابلوی بزرگی با عنوان هدیه فلان به مردم شهرستان سلسله گویا خود را ملزم به ادامه کار نمیداند.

 

 البته 5 سال است که امروز و فردا می کند شاید حق داشته باشند هدیه که منت نهادن ندارد به هدیه که نباید ایراد گرفت، از سوی دیگر مسؤلین استانی هم تا بحال با عدم حضور در شهرستان سلسله به بهانه اینکه مسؤلین شهرستان متولی امرند به کند شدن روند ساخت یادمان شتاب بخشیده اند و کلا از لحاظ تأمین اعتبار خود را مبرا میدانند و فقط تکلیف نظارت را بر عهده خود میدانند آن هم از دور نه وسط گود.

 

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه شهرستان سلسله با انتقاد ازاین روند اجرایی که با غفلت مسؤلین همراه شده است بارها تذکر خود را به متولیان امر داده که هرچه زودتر یادمان ساخته شود اما تنها بر خاک و سنگ اطراف یادمان افزوده می شود وغبار فراموشی بیشتری در ذهن مسؤلین نشست می کند.

 

 مردم شهرستان سلسله خواهان رسیدگی به بارگاه این امام زادگان عشق هستند، اولین گام اساسی تشکیل جلسه هیأت امنای شهرستان با حضور مسؤل یادمان های استان جهت تعین تکلیف و تقسیم وظایف بین مسؤلین برای ساخت بنا است تا کسی از خلأ بلا تکلیفی نتواند از زیر بار مسؤلیت شانه خالی کند و هرچه سریع تر یادمانی در شأن شهدا ساخته شود.

نتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات