روایتی 50 ساعته از خاطرات شهید به قلم یادگارش

کتاب «درضیه» در برگیرنده خاطرات مادر شهید علی شرفخانلو و مادربزرگم می باشد که درباره دوران کودکی و نحوه زندگی و تفکر پدرم به نگارش درآمده و من سعی کردم تا این خاطرات را برای استفاده دیگران جمع آوری کنم

به گزارش لرستان خبر، حسین شرفخانلو، فرزند شهید علی شرفخانلو، سر در گریبان داستان نویسی نهاده و دل در گروی پایداری مردانی چون پدر دارد. این نویسنده جوان تاکنون اقدام به نگارش 2 کتاب با نام های «اشتباه می کنید! من زنده ام» و «درضیه» کرده و در حال تدوین آثار دیگری است. از جمله اقدامات این نویسنده ارزنده تبریزی جدا از ثبت خاطرات مردانی ماندگار چون پدر شهیدش این بوده که چندی پیش تمام امتیازات و عواید آثار خود را وقف زائران اربعین کرد.

 

این فعال ادبی حوزه دفاع مقدس که تنها یادگار پدر شهیدش است درباره آخرین اثر خود با عنوان «درضیه» و دلیل انتخاب این نام گفت:« کتاب «درضیه» در برگیرنده خاطرات مادر شهید علی شرفخانلو و مادربزرگم می باشد که درباره دوران کودکی و نحوه زندگی و تفکر پدرم به نگارش درآمده و من سعی کردم تا این خاطرات را برای استفاده دیگران جمع آوری کنم. دلیل انتخاب این نام برای کتاب هم به این جهت بوده که پدرم بچه اول خانواده بود و هنگامی که خیلی کودک بود چون نمی توانست اسم مادرش را که مرضیه بود درست تلفظ کند، درضیه می گفت و برای این که حال و هوای آن دوران زنده شود چنین اسمی را برای کتاب خود انتخاب کردم.»

 

این نویسنده جوان درباره پدر شهیدش افزود:« شهید علی شرفخانلو متولد سال 1338 بوده که در عملیات والفجر1 در منطقه ابوغریب در بهار سال 1362 به شهادت رسید.»

 

 

 

شرفخانلو در ادامه  درباره اولین اثر خود و تفاوتش با کتاب «درضیه» گفت:« در کتاب «اشتباه می کنید! من زنده ام» پس از معرفی بخشی از زندگی این شهید توسط مادر و همسر وی، جمعی از دوستان و همرزمان او به روایت فرازهایی از زندگی وی می پردازند.

 

در این کتاب اقدام به نگارش خاطرات زندگی پدرم براساس زاویه روایت اول شخص کردم و برعکس کتاب «درضیه» که از نگاه یک شخص به ذکر خاطرات پرداخته می شود، در این کتاب از نگاه افراد مختلف درباره ایشان صحبت می شود و در فصل های مختلف به ذکر زندگی این شهید پرداختم که حاصل گفتگویم با 33 نفر از همرزمان پدر در قالب 50 ساعت خاطره بوده است.»

 

این نویسنده جوان درباره آثار بعدی خود که در دست اقدام دارد، افزود:« 2 کتاب در حال نوشتن دارم که ان شاء الله در سال آینده منتشر خواهد شد. یکی از  کتاب ها در مورد شهید حامد جوانی از شهدای مدافع حرم بوده که تبریزی هستند و کتاب دیگرم هم در خصوص زندگینامه شهید مصطفی پیشقدم، آخرین فرمانده شهید گردان امام حسین(ع) می باشد که امیدوارم بتوانم به نحو احسن آن ها را به چاپ برسانم.»منبع: سراج 24

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات