جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم آباد گفت: اسلامی کردن دانشگاهها مستلزم بازنگری در علوم انسانی است.

به گزارش لرستان خبر، کشوری امروز در جلسه ای که با موضوع اسلامی کردن دانشگاهها در بسیج دانشجویی لرستان برگزار شد، گفت: اسلامی کردن دانشگاهها مستلزم بازنگری در علوم انسانی با هدف تلفیق علوم اسلامی با علوم انانی است.

 

 

وی با بیان اینکه تا زمانی که مسئولین دانشگاهها در اجرای قوانین و دستورالعمل های مختص به دانشگاه اسلامی به صورت سلیقه ای برخورد می کنند دانشگاه اسلامی محقق نمی شود افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده اند که هر چه در کار فرهنگی هزینه شود تبدیل به سرمایه خواهد شد ولی مسئولین امر در دانشگاهها بودجه و وقت کافی را برای انجام امورات فرهنگی نمی گذارند.

 

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم آباد با اشاره به اینکه وقتی رئیس دانشگاه تفکر اسلامی ندارد چگونه می توان انتظار داشت که دانشجو و دانشگاه اسلامی شوند گفت: زمانی که از زبان یک استاد نکته ای از باب امر به معروف و نهی از منکر جاری نمی شود مگر می توان انتظار داشت که آن دانشگاه اسلامی شود.

 

 

کشوری تصریح کرد: متاسفانه برخی از اساتید روشتفکر نما و غرب زده نیز هستند که اعتقادات خود را به خورد دانشجویان می دهند و در واقع همین ها نیز به مانعی برای اسلامی شدن دانشگاهها تبدیل شده اند.

 

وی وحدت بین حوزه و دانشگاه و تشکیل ستادهای امر به معروف را از موضوعات مغفول در امر اسلامی کردن دانشگاهها عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی از تشکل های دانشجویی که پسوند اسلامی را نیز با خود به یدک می کشند عملا نه تنها هیچ کاری را برای اسلامی کردن دانشگاهها انجام نمی دهند؛ بلکه شاهدیم که این تشکل ها به بازیچه دست افراد سیاسی کار اصلاح طلب در دانشگاه ها تبدیل و از رسالت خود غافل شده اند.

منبع:خبرگزاری دانشجو

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات