معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان:

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان از فراخوان جذب مشاور از مرکز مدیریت قم برای مدارس استان‌ها خبر داد ام هستند

به گزارش لرستان خبر، مشاوران مدارس علمیه خواهران لرستان با ارائه مشاوره اسلامی در زمینه‌های تحصیلی، پژوهشی، ازدواج، خانوادگی و فرهنگی تلاش می‌کنند طلاب با خاطری آسوده، به تحصیل علوم حوزوی مشغول شوند.


سمیه عزیزی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان لرستان با بیان این‌که طلاب همه مدارس علمیه استان از حضور مشاوران در مدارس بهره مند هستند، گفت: دین مبین اسلام در بهره‌گیری از مشاوره برای ابعاد مختلف زندگی انسان تأکید فراوان دارد.


وی افزود: در آموزه‌های اسلامی و دینی نسبت به آثار و برکات مشاوره در بحران‌ها و مراحل زندگی سفارش ویژه‌ای شده و شرط موفقیت در مراحل زندگی رجوع به عقل و بهره‌گیری از وجود مشاوره‌های درست و علمی ذکر شده است.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان لرستان با اشاره به این‌که خواهران طلبه با وجود مشغله‌های زندگی مشترک و تربیت فرزند بیشتر به وجود مشاوره در ابعاد زندگی خود نیازمندند، خاطرنشان کرد:تجمیع وظایف خانوادگی و تحصیلی در این برهه برای خواهران طلبه سخت است و قطعاً راهنمایی‌های مشاوران برای حل مشکلات آن‌ها اثرگذار خواهد بود.


عزیزی در ادامه از فراخوان جذب مشاور از مرکز مدیریت قم برای مدارس استان‌ها خبر داد و گفت:این فراخوان به مدارس ابلاغ شده و واجدان شرایط برای مشاوره در مدارس علمیه خواهران استان‌ها در حال ثبت‌نام هستند.


وی در پایان یادآور شد: هم‌اکنون برخی مدارس استان لرستان با وجود آمار بالای طلاب در حال تحصیل، نیازمند حضور دو مشاور در مدارس علمیه خود هستند که امیدواریم با رفع این مشکل، طلاب از نظرات مشاوران برای حل مشکلات خود استفاده نمایند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات