هم زمان با ایام دهه فجر؛

مراسم پاسداشت استاد "محمد میرزاوند"؛ خواننده سرودهای حماسی و به یادماندنی «دایه دایه» و «سوار» در دوران دفاع مقدس در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

به گزارش لرستان خبر به نقل از منار ، مراسم پاسداشت استاد "محمدمیرزاوند"؛ خواننده سرودهای حماسی و خاطره برانگیز دفاع مقدس یعنی «دایه‌دایه» و «سوار» با عنوان «حنجره زخمی» روز سه‌شنبه ششم بهمن ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

 

در این مراسم از هنرمندان نامدار لرستان و موزیسین‌های بزرگ کشور دعوت به عمل آمده است. "علی‌اکبر شکارچی" و "فرج علیپور" نوازندگان نامدار کمانچه و "ایرج رحمانپور" خواننده شهیر لرستانی نیز از میهمانان ویژه این مراسم خواهند بود که با سخنرانی و هنر خود یاد این استاد شایسته موسیقی را گرامی می‌دارند.

 

محمد میرزاوندی برجسته‌ترین خواننده بعد از انقلاب لرستان بود که آهنگ‌های حماسی وی از جمله «دایه‌دایه» و «سوار» در زمره معروف‌ترین و تاثیرگذارترین آهنگ‌های دفاع مقدس قرار گرفت. متاسفانه در سال ۶۸ در اوج توانایی و فعالیت، این خواننده دچار سکته مغزی شد و از خوانندگی فعال بازماند تا اینکه پس از گذشت ۲۷ سال و طی دوره‌های درمانی توانست یک آهنگ جدید را به یاد دوران افتخار گذشته بخواند.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • امیر فلاح

    ممنون از لرستان خبرکه به موقع اخبار دست اول رو به اعضاء میرسونن با آرزوی توفیق برایتان

نظرات