مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان مطرح کرد؛

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: ۲۹۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان لرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسینی در جلسه هماهنگی اردوهای راهیان نور و دومین کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان که در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به هم‌زمان بودن اردوهای راهیان نور با ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) ضرورت دارد برنامه‌های فرهنگی مختص به این اردوها متناسب با این ایام طراحی شوند.

 

وی بر ضرورت همراهی مسئولان و روسای دانشگاه‌های استان با دانشجویان در اردوهای معنوی راهیان نور تأکید کرد و افزود: انتظار داریم مسئولان دانشگاه‌های استان همکاری و مساعدت لازم را برای اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور داشته باشند.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان عنوان کرد: بر اساس ظرفیت پیش‌بینی‌شده قرار است دو هزار و 900  نفر از دانشجویان دانشگاه‌های لرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شوند؛ اما در صورت فراهم شدن شرایط این سهمیه تا سه هزار و 100 نفر نیز قابل‌افزایش است.

 

خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: اردوهای راهیان نور و دومین کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان باید در حدشان و منزلت شهدا برگزار شود چراکه ما هرچه داریم  از شهدا و امام شهدا است.

 

وی افزود: جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با رشادت‌های شهدا و ایثارگران دفاع مقدس ضروری است که واحد درسی آشنایی با دفاع مقدس به‌ عنوان یک واحد درسی الزامی در دانشگاه‌ها تدریس شود.

 

رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: دبیرخانه راهیان نور گزارشی در پایان اردوهای راهیان در اختیار معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و روسا قرار دهد تا در برنامه‌ریزی‌های آینده موردتوجه قرار گیرد.منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات