روزانه 300 دانش آموز از گروه های سنی مختلف ضمن شرکت در اردو و تور مجازی دانش آموزی، از بخش های گوناگون سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی بازدید می کنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ٢٢ بهمن ماه، سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در بوستان گفتگو واقع در بزرگراه چمران، گیشا برگزار می شود و تا ٢٧ بهمن ماه ادامه دارد.

نمایشگاه شامل چهار بخش مهم رسانه های برخط، پویانمایی، نشر دیجیتال و کودک و نوجوان است که در هر بخش برنامه های متنوعی برای بازدیدکنندگان، علاقه مندان به فضای مجازی و فعالان فرهنگی-رسانه ای در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، یکی از بخش های جذاب سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی به گروه سنی نوجوانان اختصاص دارد. افرادی که برای سازندگی میهن اسلامی نیاز به هدایت گری و اصلاح رفتاری در زمینه فعالیت های فرهنگی-رسانه ای دارند زیرا این قشر از جامعه بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را در دست دارد؛ یعنی جوانان و نوجوانان هستند که هم می توانند فرصت باشند و هم تهدید؛ این پدیده ی تناقض آلود ممکن است تحول مثبت ایجاد کند یا مسموم ترین و آسیب زا ترین فضای فرهنگی و تربیتی را نیز در درون خود داشته باشد و امروز سهم کشور ما از مخاطرات و آسیب های نوظهور این فناوری بسیار بیشتر از فرصت های ایشان است.

این گزارش می افزاید، در برنامه ریزی برای مهمترین بخش سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی و همچنین نظر به حساسیت های مخاطب، دو هدف اصلی در برنامه ریزی ها مدنظر قرارگرفته است. اول دانش افزایی در سایه فرهنگ سازی به منظور دغدغه سازی و حساس کردن نسبت به خطرات ذاتی این فضا و دوم شناسایی استعدادهای دانش آموزی و علاقمندسازی در حوزه رسانه های دیجیتال و حرکت به سمت تولید و حضور کارآفرین و سازنده و مفید به جای نگاه فراغتی که شاید دستاورد خاصی نداشته باشد.

در قسمت های اصلی مربوط به گروه سنی نوجوانان برنامه های گوناگونی در نظر گرفته شده که بخش های وایت لیست کودک و نوجوان، معرفی رشته های دانشگاهی مرتبط با حوزه رسانه های دیجیتال، بازی بی پایان، سرویس های رایگان ویژه دانش آموزان، دانش آموزان کارآفرین دیجیتالی، تونل روشنگری، نشست های آموزشی کوتاه مثبت  20 دقیقه ای، بخش مشاوره و سنجش وضعیت کودکان و نوجوانان فعال در فضای، پاویون فرهنگ سازی، چالش نیم ساعت کدنویسی، شتاب دهنده استارت آپ های دانش آموزی، سرگرمی دیجیتال سالم و ایمن و غیره از جمله آنها بحساب می آیند.

بنابر این گزارش، بسته ویژه ای نیز برای نوجوانان در نظر گفته شده است که اردو و تور مجازی دانش آموزی نام دارد. در این طرح دانش آموزان با همکاری مسئولان، واحد های بسیج دانش آموزی و انجمن اسلامی دانش آموزان مدارس به صورت گروهی برای بازدید از نمایشگاه ثبت نام می کنند.

روزانه در هر تور مجازی دانش آموزی 300 دانش آموز در گروه های سنی مختلف از بخش های در نظرگرفته شده بازدید می کنند. هر گروه از دانش آموزان همراه با 2 راهنما ضمن بازدید از غرفه ها و کسب اطلاعات مورد نیاز، در ایستگاه تست سلامت در حوزه فضای مجازی قرار می گیرند و کارنامه سلامت دریافت می کنند.

این گزارش می فزاید، در ادامه بازدید گروه های دانش آموزی از سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، همه 300 نفر دانش آموز در سالن همایش گردهم می آیند و در کارگاه تخصصی فضای مجازی شرکت می کنند؛ در پایان بازدید به دانش آموزان جوایزی نیز اهداء خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، علاقه مندان می توانند از ساعت 10 صبح تا 20 شب از نمایشگاه بازدید کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات