در اقدامی عجیب؛

همایش مدافعین حرم در بروجرد به بهانه مسایل سیاسی وامنیتی به دستور فرماندار بروجرد تعطیل شد

به گزارش لرستان خبر ، برگزاری همایش گرامیداشت شهدای مدافع حرم که قرار بود شامگاه چهارشنبه پنجم اسفندماه در مسجد  ثارالله شهرستان بروجرد برگزار شود با کارشکنی برخی مسئولان بروجرد به پس از انتخابات موکول شد.

فرمانداری بروجرد در اقدامی عجیب برگزاری همایش بزرگداشت مدافعان حرم را به دلیل سواستفاده  سیاسی به پس از برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه موکول کرد.

ممانعت فرمانداری بروجرد از برگزاری مراسم مذهبی در این شهرستان برای شهروندان بروجردی تازگی نداشته و هر از چند گاهی به بهانه‌های مختلف این‌گونه اتفاقات نظر اذهان عمومی را به خود جلب می‌کند

سید حسام‌الدین نبوی مسئول هماهنگی هیئت شهدای مدافعین حرم شهرستان بروجرد در گفتگو با خبرنگار لرستان خبر با اشاره به دلیل فرمانداری بروجرد در ممانعت از برگزاری این مراسم، گفت: فرمانداری بروجرد به دلیل نزدیکی به ایام انتخابات و ممانعت از برداشت‌های سیاسی به نفع کاندیدایی خاص با برگزاری این همایش مردمی مخالفت کرد.

وی اظهار داشت: این مخالفت در حالی شب گذشته به مسئولان این هیئت اعلام شد که فضای لازم از پیش آماده‌شده و از سخنران این همایش آیت‌الله میرعمادی نیز دعوت گرفته‌شده بود اما به بهانه پیشگیری از برداشت‌های سیاسی در برهه انتخابات برگزاری این مراسم به تعویق افتاد.

مسئول هماهنگی هیئت شهدای مدافعین حرم بروجرد بابیان اینکه این همایش صرفاً در راستای بزرگداشت مقام شامخ شهدا قرار بود برگزار شود، افزود: از برگزاری این همایش هیچ‌گونه مقاصد سیاسی و جانب‌داری از کاندیدای خاصی پیگیری نمی‌شد چراکه اگر این‌چنین بود در تبلیغات این همایش نامی از کاندیدای موردحمایت ذکر می‌شد.

وی ممانعت از استفاده ابزاری از نام مدافعین حرم را علت اصلی مخالفت فرمانداری بروجرد با این همایش ذکر و عنوان کرد: نیت و هدف برگزاری این اجتماع تنها پاسداشت مجاهدت‌های مدافعان حرم بود و هیچ‌گونه برداشت سیاسی از آن متصور نمی‌شود.

نبوی بابیان اینکه نهاد مخالفت‌کننده در برگزاری این همایش تنها فرمانداری بروجرد بوده است، بیان کرد: استانداری لرستان در صدور مجوز برای این همایش نقشی نداشته و پیگیری ما برای تغییر رأی فرمانداری با همکاری سپاه ناحیه راه به‌جایی نبرده و برگزاری این همایش به پس از انتخابات موکول شد.

فرمانداری بروجرد که در در تعطیل کردن وجلوگیری از تجمعات وجلسات مذهبی وانقلابی غیر سیاسی سابقه دارد از همایشی که قرار بود از شهدای مدافع حرم انقلاب اسلامی که غریبانه ومظلومانه به شهادت رسیده اند تجلیل کنند به بهانه اینکه استانداری و دستگاه های امنیتی مجوز نداده اند جلوگیری کرد؛ این در حالیست که مسولین امنیتی استان ادعای ایشان را تکذیب کرده و این قول را که به دستگاههای امنیتی نسبت داده اند قابل پیگرد دانست.

 

*نکته مهم اینجاست که برگزاری همایش تجلیل از خانواده شهدا چه ارتباطی با انتخابات دارد که فرماندار مخالفت کرد؟

*اگر فرماندار هم بیم این را دارد که با برگزاری این همایش روحیه ایستادگی و مقاومت و مقابله با غرب تبلیغ می شود و کاندیدای غرب زده رای نمی آورند چرا با شجاعت بیان نمی کند؟

*راستی جناب فرماندار آیا خبر دارید که از ماه ها قبل کاندیدای انتخابات در بروجرد در تمام مکان ها حتی مجالس روضه زنانه هم تبلیغ می کنند؟ آیا  قدرت مقابله با برخی کاندیدا را ندارید؟

*چرا فرماندار بروجرد جلوگیری از مراسمات مذهبی وانقلابی را به دستگاههای امنیتی منتسب می کند؟

 سوال بعدی از بنیاد شهید شهرستان است که متاسفانه در مقابل برگزاری همایش شهدا سکوت کرده است و اعتراضی به لغو این برنامه نکرده است.

در حالی که این روزها تمام فضای استان و بروجرد آمیخته به تبلیغات انتخاباتی است  گویا فقط همایش تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم که پاره های تن خود را برای آرامش این روزهای ما و اسلام و انقلاب فدا کرده اند تخلف محسوب می شود.

گویا این روزها فرماندار محترم و مسولان شهرستان چشم و گوش خود را بر شام ها و ناهارهای انتخاباتی، وعده های دروغین و ... بسته اند و یا شایدهم جرئت مقابله ندارند و تنها زورشان به خانواده های شهدا می رسد.

این روزها بازهم غربت شهدا و خانواده های ان ها بیش از پیش به چشم می خورد و این اقدام فرمانداری بروجردی توهین و جسارتی بزرگ به شهدا، خانواده های شهدا و مردم مومن و انقلابی لرستان به ویژه شهرستان بروجرد است و از استاندار محترم لرستان انتظار می رود که با این فرد برخوردی قاطع کند

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • مدافع حرم

  به نظرم باید برخورد قاطع با این ادم بشه
  تا بفهمه صندلی که روش نشسته به خون شهدا گرمه
  وحساب دستش بیاد

 • سید

  متاسفانه خودش جز رزمندگان و مجروحین جنگی است. ما قبلا باهاش جلسه داشتیم آدم به صلاحی بود نمیدونم شاید فشار فرد یا افرادی بهش وارد شده

 • بروجرد

  واقعا متاسفم برای چنین فرمانداری که با برگزاری گرامیداشت شهدای مدافع حرم مخالفت کند ...
  بایستی بصورت قاطع با این شخص برخورد شود و به مردم دلیلش را بگوید

 • بروجرد

  شلوغش کردید خب کار خوبی کرده اگر برداشت سیاسی می شد اونوقت کی جواب میداد؟

 • مهدی

  عزیزان اگر شما نیتتان برای رضای خداست بزارید بعد از انتخابات این کار رو انجام بدید.مطمئن باشید اگر خدتون هم به جای فرماندار بودید این تصمیم رو میگرفتید.حضور شخصی مثل آقای میرعمادی باید با تدابیر خاصی انجام بشه که در این ایام با این هجم کارهای انتخاباتی غیر قابل ممکنه.اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد که قطعا اینطور خواهد شدهمه کنار خواهید رفت وفرماندار بیچاره میمونه و انتقاد حضرات .از فرماندار بخاطر این اقدام بجا تشکر میکنم

  • علی

   تو چطور با این صراحت می گی مشکل پیش میاد
   مگه آقای میرعمادی همیشه سخنران برنامه های مختلف توی شهرهای مختلف استان نیست کی مشکل براش پیش اومده؟
   شما حرف نزنی کسی نمیگه لال تشریف داری...

  • گودرزی

   علی آقااگرامثال جنابعالی بخوای ازاین کارها انجام بدی قطعا مشکل پیش میاد.تاکشورما دوستانی مانند شما داره مطمئن باش دیگه دشمن نمیخواد.چون شعورسیاسی نداریدوحرف زدنتون ازروی معده میباشد.ترا به حق این شهدای عزیز رهبرعزیزمون رو با این طرز تفکرات بچگانه کمتر اذیت کنید

 • بروجرد

  یعنی بخاطر انتخابات ایام فاطمیه و شهدا را فراموش کنیم ...
  مومن خدا ما باید در همه جا و همه وقت شهدا را فراموش نکنیم بخصوص شهدای غریب مدافع حرم...

 • گمنام

  به مدافع حرم بگید برگردند اینجا زود همه چی را فراموش میکنند آخه موقع انتخابات سیاسی میشه

 • بروجرد

  دوستان یه سوال داشتم:

  هر سال ایام فاطمیه توی شهر همش سیاهپوش میشد

  امسال چی شده که سیاهی در سطح شهر نیست.............؟

 • خانواده شهید

  >سلام دوستان
  آیا مراسم استقبال از فاطمیه و یادمان شهدای مدافع حرم بالاتر است یا انتخابات؟
  آیا خود ... تدبیری نداشته که بفکرش نرسیده باشد که ممکن است برنامه با مشکل روبرو شود؟

  آیا میشود گفت بخاطر حضور کاندید ها در مراسم بایستی برنامه لغو شد ؟
  اگر اینطور باشد بایستی نماز جمعه و همه مراسم های مذهبی را تغطیل کرد؟
  چرا باید ورود آقایان فیطیله ای به راهتی انجام شود و همه مسئولین کمک کنند.
  بله میشود برگشت به حرف امام خمینی ره : نگذارید مملکتتان بدست نااهلان بیفتد.
  مارامدافعین حرم آفریده اند
  باتشک

 • جمعی از تیروهای انقلابی

  سلام
  آقای میرعمادی و استاندار عزیز؛
  ابنهمه رهبر میفرماید ، کارفرهنگی کارفرهنگی انجام بدین، ،،، مسئولین بسم ا... ،اینم کار فرهنگی ، آیا باید لغو کنید؟؟؟
  آقاین مسئول بنده میدانم که برادرزاده سه شهیدحسینی نسب ، آقای حاج سیدمصطفی حسینی نسب ، خیلی زحمت برنامه ریزی این برنامه های فرهنگی رو داره انجام میده، این رسمشه؟؟؟
  حاج آقا میرعمادی و استاندار ، ما بچه های حزب ا... بروجردی با این برخورد که به ایام فاطمیه و شهدای مدافع حرم و برادرزاده سه شهیدان حسینی نسب جسارت شده ، منتظر پیگیریهای جدی هستیم.
  جمعی از نیروهای انقلابی

 • گودرزی

  خانواده شهیدعزیزفیتیله رو درست بنویس ضمنا راحتی رواینجور مینویسند.باتشکر

 • خرم آباد

  مسئولین بروجردی کار فرهنگی که انجام نمی دید هیچی حداقل سدی نشید جلوی راه این جوان های انقلابی و ...

 • افسران فرهنگی

  باسلام من تسلیت عرض میکنم شهادت حضرت زهرا(سلام اله)من ازمقامات استانی وکشوری تقاضای پیگیری مجدانه رادارم تادیگرازاین نوع بی حرمتی ها به صاحت این شهدای مظلوم ازطرف مسولین وسیاسیون درهیج کجاصورت نگیرد

 • ایمان

  بعضی از دوستان غلط املایی دارند ،با احترامی که واستون قائلم نظر هم ندین

 • محمد

  اين نان به نرخ روز مي خوره ................

 • حسین

  امام خمینی ره:
  نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد

 • شاهد

  واقعا خجالت آوره عده ای با عنوان شهدا بخوان برای کاندیدخاصی رای جمع کنن.اگه واقعا اینجوریه خدا ازتون نگذره

 • احمد

  سلام به همگی دوستان اولاصددرصد فرماندارکل مسایل رودرنظر گرفته که اینجوربرخوردکرده وبعد چرامابه هم باید توهین کنیم که دیگران ازاین نحوه برخورد ماسوءاستفاده کنن انشاءالله فرماندارهم نظر بدی نداشته خداهممون روبه راه راست هدایت کنه

 • گمنام

  واقعا خجالت آور .

نظرات