نماینده ولی فقیه در لرستان خبر داد

نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد گفت:با توجه به برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود زائر سرای امام رضا(ع) این استان ظرف دوسال آینده در مشهد مقدس به بهره برداری برسد.

آیت الله سید احمد میر عمادی روز دوشنبه در نشست با مسئولان بنیاد زائر امام رضا در لرستان اظهار داشت: به منظور فراهم نمودن اسکان ارزان قیمت برای زائران کم برخوردار، اشاعه فرهنگ زیارت و برنامه ریزی جهت ترویج زیارت گروهی وهیاتی این زائر سرا ایجاد می شود.
وی خاطر نشان کرد:با احداث این زائر سرا بستر مناسبی و زیارتی آسان وبی دغدغه برای زائران حضرت امام رضا(ع) فراهم خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: در این راستا طرح احداث زائرسراهای ارزان قیمت به عنوان عمده ترین فعالیت این بنیاد در راس امور قرار گرفته تا با ایجاد سرپناه واقامت گاه ویژه میزبانی شایسته برای زائران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)باشد.
وی تصریح کرد: این زائر سرا در 430 متر مربع با تراکم 80 درصد و در 9 طبقه و در سه هزار و 168 متر مربع ساخته می شود.
آیت الله میرعمادی اضافه کرد: زائر سرای استان لرستان در مشهد مقدس با کمک های خیرین در مرحله تکمیل زیرساخت بوده و بر اساس برنامه ریزی انجام شده از پیشرفت خوبی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه تا کنون بنیاد زائر امام رضا(ع)در بیش از 10استان تشکیل شده است خاطر نشان کرد:با همت وپیگیری های این بنیاد در لرستان انجام شده مجوزات لازم برای ساخت زائر سرای لرستان گرفته شد.
بنیاد زائر امام رضا (ع) به عنوان نهادی مستقل ومرد می در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی برفراهم کردن بستر مناسب وایجاد آسایش ورفاه زائران حضرت علی ابن موسی الرضا تشکیل شده است./ ایرنا
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات