هنرمند برجسته لرستانی می‌گوید: متأسفانه نهادی متولی ثبت آثار هنری در ایران وجود ندارد که همین امر باعث کپی‌برداری و مشابه‌سازی‌هایی در این عرصه هنر شده است.

به گزارش لرستان خبر، «امیرحسین کولیوند» از جمله هنرمندان جوان کشورمان است که آثار هنری بسیاری را در حوزه هنرهای تجسمی طراحی و ساخته است.

این هنرمند الشتری با حضور در ده‌ها جشنواره بین‌المللی، منطقه‌ای و استانی، 18 مقام مختلف را کسب کرده که مهم‌ترین آنها کسب 6 سال پیاپی مقام اولی و برگزیده‌ای در جشنواره‌های ملی کشور بوده است.

اخیراً پنج اثر هنری کولیوند در نمایشگاه هنر محیطی ایران در ایالت کالیفرنیای آمریکا که از اول اسفندماه آغاز و تا اول فروردین 95 ادامه دارد، در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی در گفتگو با خبرنگار حوزه هنر و فرهنگ لرسو گفت: بنده از نوجوانی با علاقه فراوان فعالیت‌های هنری را آغاز کردم که عمده این فعالیت‌ها در زمینه‌های معرق‌کاری و منبت‌کاری بوده است.

این هنرمند برجسته شهرستان سلسله افزود: حدود 20 سال است که در زمینه هنر و در رشته‌های هنری مجسمه‌سازی و سفالگری فعالیت دارم.

وی با اشاره به کسب موفقیت‌های متعدد استانی و کشوری در مسابقات و جشنواره‌های مختلف تصریح کرد: به لطف خدا توانسته‌ام با حضور در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی 20 مقام‌ را کسب کنم که مهم‌ترین آنها کسب 6 سال پیاپی مقام اولی و برگزیده جشنواره‌های ملی کشور در رشته‌های مجسمه‌سازی است.

کولیوند با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه اوکلند کالیفرنیا و حضور هنرمندان ایرانی در آن، اظهار داشت: در نمایشگاه هنر محیطی ایران در کالیفرنیا بجز بنده، دو نفر دیگر از هم‌استانی‌هایمان نیز حضور دارند.

این هنرمند لرستانی ادامه داد: این اولین‌ باری است که آثار هنری بنده در نمایشگاه برون‌مرزی به نمایش درآمده است.

وی با بیان اینکه متولی برگزاری این نمایشگاه در آمریکا وابسته به دولت نیست تصریح کرد: مجری این نمایشگاه خانم «مینوش زمردی‌نیا»، ایرانی مقیم آمریکا می‌باشد که خود وی از جمله هنرمندان زبده هنر محیطی است.

کولیوند افزود: خانم زمردی‌نیا با رایزنی که با سایر دوستانشان داشته‌اند، توانسته نمایشگاه مذکور را با عنوان نمایشگاه هنر محیطی ایران در آمریکا برگزار نماید.

وی بیان داشت: بجز هنرمندان محیطی‌کار ایرانی، 17 هنرمند از آمریکا در این نمایشگاه حضور دارند.

این هنرمند الشتری با انتقاد از عدم ثبت آثار هنری در کشور ابراز داشت: متأسفانه نهادی متولی ثبت آثار هنری در ایران وجود ندارد که همین امر باعث کپی‌برداری و مشابه‌سازی‌هایی در این عرصه هنر شده است.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواریم نهادها و سازمان‌های متولی و مرتبط بتوانند ساز و کاری را ترتیب دهند که فردی نتواند آثار دیگر هنرمندان را غیرقانونی کپی‌برداری نماید.

منبع لرسو

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات