دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش لرستان:

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش لرستان گفت: از 450 معلم نمونه لرستانی در هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم تجلیل می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، " خیراله خیرایی"با اعلام این خبر افزود: در هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم که از 12 اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد، از 450 معلم نمونه مناطق و شهرستان‌های لرستان تجلیل می‌شود.
وی افزود: از این معلمان نمونه، در دوره ابتدایی از 185 نفر، در دوره متوسطه اول از 124 نفر و در دوره متوسطه دوم و فنی، حرفه‌ای و کاردانش از 141 نفر تجلیل خواهد شد
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش لرستان معلمان را به عنوان ارکان اساسی و هسته مرکزی نظام تعلیم و تربیت برشمرد و تأکید کرد: آینده فرزندان امروز جامعه وابسته به عملکرد معلمان است و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای را باید در نظام تعلیم و تربیت آن و شخصیت معلمان آن جامعه جستجو کرد.
وی رویکرد انتخاب معلمان نمونه را غیرمتمرکز و بومی برشمرد و افزود: تلاش شده تا معیارهای علمی، پژوهشی، فرهنگی و اخلاقی در اولویت قرار گیرند.
خیرایی در ادامه تاکید کرد: مناطق و شهرستان‌ها با توجه به شیوه‌نامه ارسالی تا 24 فروردین‌ماه فرصت دارند تا پرونده معلمان برگزیده را به دبیرخانه ستاد استان ارسال نمایند.
وی در خصوص شرایط شرکت در انتخاب معلمان نمونه ادامه داد: کلیه فرهنگیان رسمی، پیمانی و آزمایشی شاغل در واحدهای آموزشی به‌شرط 3 سال فعالیت در گروه و دروس مرتبط می‌توانند شرکت کنند.
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش‌وپرورش لرستان در پایان در خصوص شاخص‌های ارزیابی معلمان نمونه گفت: مدرک تحصیلی، سنوات خدمتی، مقالات پژوهشی، شرکت در جشنواره‌های علمی و المپیادها، تولید محتوای آموزشی و ایثارگری از جمله مواردی است که در فرم‌های انتخاب معلمان نمونه به آن توجه شده است.
خبر: علی قربانی

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • شاهي جاني

    روز معلم را خدمت تمام همكاران گرامي در سراسر كشور ايران اسلامي را تبريك مي گوييم

نظرات