لرستان خبر گزارش می دهد؛

جلد اول کتاب «منتخب التواریخ» تالیف مرحوم حاج احمد احسنی، نویسنده بروجردی امروز سه‌شنبه، 17 فروردین در بروجرد رونمایی شد.

به گزارش لرستان خبر، صبح امروز سه‌شنبه، ١7 فروردین‌ماه جلد اول کتاب «منتخب التواریخ» تالیف مرحوم حاج احمد احسنی، در بروجرد رونمایی شد .  

این کتاب در سه فصل شامل سؤال و جواب برخی مسائل، در حالات پیامبر اسلام (ص)، در حالات امیرالمومنین علی(ع) است که توسط مرحوم حاج  احمد احسنی نگاشته شده و اکنون توسط فرزندان ایشان به چاپ رسیده است .

مرحوم حاج  احمد احسنی در سال ١٣١٢ در شهر بروجرد متولد شد و دارای تحصیلات حوزوی بوده و ضمن تدریس مشهور به سخاوت و انجام امور خیریه در میان  مردم بودند.

وی فردی متواضع و متدین که به کارهای پژوهشی و تحقیق در علوم دینی نیز علاقمند و از خود دست نوشته‌های فراوانی به‌جای گذاشتند . وی در سال ١٣٩٣ دار فانی را وداع گفت و اکنون فرزندان ایشان دست‌نوشته‌ها و تحقیقات ایشان را در قالب کتاب به چاپ می‌رسانند و کتاب منتخب‌التواریخ اولین کتاب از ایشان است که در ٣١٠  صفحه به تازگی توسط انتشارات شکوفه‌های دانش تهران منتشر و به بازار کتاب آمده است و در مراسم امروز در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد رونمایی شد.

منبع:ایکنا

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات