رئیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی آخرین جزییات ساخت سریال «حضرت موسی(ع)» مرحوم سلحشور را بیان کرد

امین صدیقی رئیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی  درباره آخرین جزییات ساختن این سریال گفت: در حال حاضر برای ساخت مجموعه «حضرت موسی (ع) هماهنگی‌هایی در حال انجام است تا پیش‌تولید آن انجام شود.

وی درباره کارگردانی این سریال هم توضیح داد: جمال شورجه که مشاور کار هستند تا به امروز به عنوان پیگیری کننده کارها، دنبال ساخت اثر بودند. جمال شورجه به عنوان تهیه کننده در این پروژه قرارداد دارند و این قطعی است و کارگردانی شورجه در این کار هنوز قطعی نشده است.

صدیقی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که تیم تهیه و تولید سریال «حضرت موسی(ع)» به چه شکل باید باشد تا مقدمات کار پیش تولید این اثر در سال 95 شروع شود و امیدوارم با فرمولهایی که در نظر گرفتیم بتوانیم به زودی کار پیش تولید را شروع کنیم.

مرحوم سلحشور پیش از فوتش در مورد سریال حضرت موسی(ع) گفته بود: این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذیربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال 55 دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود 500 دقیقه جلوه‌های ویژه دارد.

مجموعه تلویزیونی «حضرت موسی(ع)» جزو سریال‌های الف ویژه صدا وسیما محسوب می‌شود که قرار است در 72 قسمت 45 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه یک سیما تولید شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات