لرستان خبر گزارش می دهد

در این میان هستند زوج هایی که هنوز می توان رنگ خدا را در پیوندشان به نظاره نشست، جوانانی که در میدان رقابت های مادی، تصمیم گرفتند در مکانی پیوند عشق شان را بنا کنند که منزل و مأوای بهترین بندگان صالح خدا است.

به گزارش لرستان خبر، ازدواج در اسلام از برترین عبادت ها به شمار آمده و از سوی بزرگان دین در احادیث به آن سفارش بسیار شده است، اما در میانه انجام این فریضه مهم و مقدس، متأسفانه بسیاری از خانواده ها، از ارزش های اسلامی فاصله گرفته و معیارهای مادی و پر زرق و برق را ترجیح داده اند و چه بسا حتی در این مسیر، ره به بیراهه برده اند.

پیوندی که می تواند برای هر زوجی سراسر خیر و برکت باشد در نتیجه این نگاه مادی و غیر دینی، دیگر نمی توان بویی از خدایی بودن را در آن استشمام کرد. تمام جلوه این ازدواج ها با حظی از دنیا پیوند خورده است و هر زوجی برای آن که خود را در میدان چشم و هم چشمی ها پیروز نماید، دست به ابتکار و طرحی نو می زنند. عده ای تصمیم می گیرند تا خطبه عقدشان را در بلندترین مکان و بر فراز برج ها بخوانند و یا آن سوتر در اعماق دریا و زمین این مراسم را بر پا نمایند.

اما در این میان هستند زوج هایی که هنوز می توان رنگ خدا را در پیوندشان به نظاره نشست. جوانانی که در میدان رقابت های مادی، تصمیم گرفتند در مکانی پیوند عشق شان را بنا کنند که منزل و مأوای بهترین بندگان صالح خدا است، که دل به دعوت برترین عشق عالم داده اند و این بار یک زوج دلفانی در جوار قبور مطهر شهدای گمنام شهر نورآباد زندگی خود را آغاز کردند و به جای رفتن به پارک تصمیم گرفتند در این مکان مقدس حضور یابند.photo_2016-05-15_11-16-31

photo_2016-05-15_11-18-46

حسین برفیان کفراج و فاطمه یاری زوج جوانی هستند که پیمان زندگیشان را در کنار گلزار شهدای گمنام نورآباد بستند، آقا حسین در گفتگو با خبرنگار ما هدفش از حضور در این مکان مقدس را دراولین ساعات آغاز زندگی مشترک این گونه بیان می کند: به نظر این حقیر، این یک دعوت بود. ما لایق این نبودیم که شهدا به مجلس ما بیایند، با عنایت شان، میهمان شهدا شدیم، همیشه سعی کرده ایم یاد شهدا را گرامی بداریم و راه انها را ادامه دهیم اکنون هم به جای رفتن به پارک به پیشنهاد پسر دایی ام که فرزند شهید نیز هست به این مکان مقدس آمدیم و در مراسماتمان هم سعی کرده ایم دور از تجملات باشد چون معتقدیم به جای خرج کردن هزینه های اضافی در مراسم عروسی می توان آن را در طول زندگی مشترک خرج کرد.

1000

هر چند همگان توصیه به الگوگیری از بزرگان در اخلاق و رفتار می کنند اما این زوج جوان نشان دادند که با این سن و سال هم می شد الگویی برای نسل جوان بود و آموزه هایی از این سنت رسول خدا(س) را به شکل و گونه های دیگر جلوه کرد.
منبع: سلام دلفان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • منتقد

    چه گزارش بی محتوایی

نظرات