در پی دغدغه‌های اعتقادی، فرهنگی؛

فعالان جبهه مؤمن و انقلابی فضای مجازی استان لرستان در پی دغدغه‌های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی موجود در فضای مجازی با پیوستن به جریان ملی جبهه مقابله با فساد در فضای مجازی حمایت و فعالیت خود را از این اقدام مهم و باارزش اعلام کردند.

به گزارش لرستان خبر، فعالان جبهه مؤمن و انقلابی فضای مجازی استان لرستان در پی دغدغه‌های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی موجود در فضای مجازی با پیوستن به جریان ملی جبهه مقابله با فساد در فضای مجازی حمایت و فعالیت خود را از این اقدام مهم و باارزش اعلام کردند.

از جمله اهداف مهم جبهه مردمی«مقابله با فساد در فضای مجازی» تولید محتوا، امربه‌معروف و نهی از منکر، مطالبه گری، مقابله با فساد محتوایی و ترویج کنندگان آن است.

چندی پیش این جریان در سایتی به نام www.mofsedin.info  اعلام موجودیت کرد و سپس برخی استان‌های کشور نیز بنا بر ضرورت این امر در فضای مجازی اعلام موجودیت کردند.

در قسمتی از این سایت که برخی از مفسدان شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام را شناسایی و شماره تلفن آن‌ها را به‌ صورت خلاصه نشان داده بود آمده است: فضای مجازی در کنار ارائه‌ی بستر تعاملی جذاب برای مخاطبان به‌ویژه قشر جوان و نوجوان، علاوه بر تمام نقاط قوتی که می‌توانند برای زندگی امروزه‌ی بشر داشته باشند، دارای نقاط ضعفی نیز هستند.

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف شبکه‌های اجتماعی مجازی که در حال حاضر برای جامعه‌ی ایمانی ما یک تهدید بزرگ به‌حساب می‌آید، سست کردن پایه‌های ایمان مردم با رویکرد عادی‌سازی ناهنجاری‌ها است.

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام که در کشور ما بدون محدودیت برای تمامی سنین در دسترس است، جولانگاه برخی از صفحات غیراخلاقی شده و با‌ توجه به ناتوانی دستگاه‌های نظارتی نسبت به اجرای فیلترینگ هوشمند صفحات اینستاگرام. جمعی از جوانان دغدغه‌اند بر آن شده‌اند تا با رصد دقیق کاربرانی که مبادرت به اشاعه‌ی فحشا در بستر شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، اطلاعات این افراد را از طریق وبگاه www.mofsedin.info  در اختیار همگان قرار دهند، تا نقابی که مدت‌ها پشت آن پنهان بوده‌اند کنار زده شود و دستگاه‌های مسئول راحت‌تر بتوانند نسبت به برخورد با مفسدان اقدام کنند.

تا‌کنون اطلاعات بیش از پنج هزار نفر از کسانی که در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی و اقدامات منافی عفت می‌کردند جمع‌آوری‌شده و ضمن ارسال پیامک هشدار برای این افراد در روزهای اخیر به‌صورت گام‌به‌گام اطلاعات و هویت این افراد را نیز منتشر می‌کنیم.

در گام نخست شماره‌ی موبایل این افراد با مخفی کردن دو شماره‌ی آخر و حذف شناسه‌ی اپراتور در قالب فایل زیر به‌صورت یکجا بر روی اینترنت منتشر می‌شود و توقع بر این است که نسبت به فعالیت‌های خود بازنگری کرده و گذشته را نیز جبران کنند.

در غیر این صورت به پشتوانه‌ی حمایت‌های شما مردم عزیز مسلمان ایران، ما خود را موظف به انجام هرگونه اقدام انقلابی نسبت به پاک‌سازی فضای شبکه‌های اجتماعی از محتواهای غیراخلاقی می‌دانیم.

این گزارش حاکی از آن است که پس از انتشار این مطلب در فضای مجازی برخی استان‌های کشور نیز به این جبهه پیوسته‌اند و از آمادگی خود برای  مبارزه با فساد در فضای مجازی خبر داده‌اند.

همراهان و کاربران محترم شبکه‌های اجتماعی استان لرستان می‌توانند در صورت  رؤیت فعالیت نامطلوب و مخرب ضد دینی و ضد نظام کانال، گروه و یا فردی در تلگرام، اینستاگرام  و شبکه‌های اجتماعی دیگر جهت بررسی و اقدام لازم از طریق آی دی تلگرام anti_mofsed با ما در میان بگذارید.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات