معاون تبلیغات اسلامی لرستان:

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: ۳۲۰ روحانی در قالب طرح مهدی یاوران به مناطق مختلف استان لرستان اعزام می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدرضا غلامی ، با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرای این سازمان به مناسبت گرامیداشت نیمه شعبان اظهار داشت: مراسم پرفیض و معنوی احیای شب نیمه  شعبان همچون سال‌های گذشته با حضور عموم مردم در بیش از 40 مسجد در سراسر استان لرستان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مراسم احیای شب نیمه شعبان با حضور سخنرانان مذهبی و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی نظیر ختم قرآن و بیان فضائل امام عصر و ویژگی‌های خاص منتظران حضرت ولیعصر(عج) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی لرستان از اعزام بیش از 320 روحانی در قالب طرح مهدی یاوران به مناطق مختلف استان در ایام پیش رو خبر داد و افزود: این تعداد مبلغ و مبلغه در سطح مساجد، حسینیه‌ها و محافل عمومی با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی تا پایان برگزاری سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در مناطق و شهرهای اعزام‌شده مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های طراحی‌شده به‌منظور گرامیداشت نیمه شعبان عنوان کرد: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و کتاب‌خوانی و برنامه‌ریزی در راستای جذب اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مسیر اجرای طرح مهدی یاوران در نقاط مختلف استان لرستان به‌صورت گسترده ازجمله برنامه‌های این اعیاد است.

غلامی بابیان اینکه طرح‌های یادشده با مشارکت‌های مردمی اجرا می‌شود تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی لرستان بابت اجرای این برنامه‌ها هزینه‌ای پرداخت نکرده و تمامی آن‌ها به‌صورت کاملاً مردمی اجرا می‌شود و این سازمان تنها نقش مدیریتی خود را در این میان ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با محوریت هیئات مذهبی، کانون‌های مداحان، انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های دینی با حضور و نقش فعال روحانیون مستقر در طرح هجرت و ائمه جماعات مساجد در سراسر استان لرستان برگزار می‌شود.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات