نرم افزار پیام رسان بومی که قابلیت رقابت با پیام رسان های خارجی را دارد در صورت ایجاد زیر ساخت امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش لرستان خبر، در پی مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی, مدیر عامل سازمان فضای مجازی سراج اعلام نمود در صورتی که زیرساخت های سخت افزاری نگهداری دیتا در داخل کشور فراهم گردد نرم افزار پیام رسان کاملا بومی که توسط متخصصان داخلی طراحی گردیده  و دارای قابلیت های قابل رقابت با پیام رسان های خارجی   می باشد در سال جاری به بهره برداری خواهد.

گفتنی است در جلسه روز شنبه شورایعالی فضای مجازی شرکت های خارجی پیام رسان فعال در داخل برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

در پی بررسی وضعیت پیام رسان های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.بر این اساس مقرر شد به تدریج و طی یک دوره گذار یک ساله، شبکه های پیام رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه ها، شرایط رقابتی با شبکه های برخط خارجی فراهم شود.


منبع:البرزیان

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات