روایتی از جانباز مدافع حرم لرستانی؛

با عهد و پیمانی که با امام خمینی (ره) بستیم باید تا آخرین لحظه مرگمان برای دفاع از دین و انقلاب بایستیم و اکنون نیز در خدمت مقام معظم رهبری تا آخرین نفس می جنگیم.

در خدمت مقام معظم رهبری تا آخرین نفس می جنگیم

با عهد و پیمانی که با امام خمینی (ره) بستیم باید تا آخرین لحظه مرگمان برای دفاع از دین و انقلاب بایستیم و اکنون نیز در خدمت مقام معظم رهبری تا آخرین نفس می جنگیم.

به گزارش لرستان خبر، شامگاه سه شنبه در کنار اکران فیلم هنگامه نخستین فیلم داستانی با موضوع مدافعان حرم در تالار شهید آوینی خرم‌آباد فرصتی شد تا جوانان این شهر دقایقی به پای صحبت غیور مردانی از جنس مدافعان حرم بنشینند.

هوشنگ کوثری نیا یکی از جانباز مدافع حرم لرستانی صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد؛ اینجا آمده ام تا به برداران و خواهرانم بگویم شهدای مدافع حرم برای چه رفتند، با چه کسانی می‌جنگند وهدفشان چیست و سپس اینگونه از شهدای مدافع حرم و همرزمانش یاد کرد. شهدای مدافع حرم در حقیقت با گروهی که استکبار جهانی آنها را به اسم داعش طرح ریزی و حمایت کرده، می جنگند.

 وی با بیان اینکه استکبار جهانی برای اختلاف بین شیعه و سنی گروه داعش را سازماندهی کرده است افزود: نیروهای مدافع حرم که هزاران کیلومتر دورتر از کشور و خانواده دور هستند رفتند تا برای حفظ و دفاع از اسلام با این گروه بجنگند.

جانباز مدافع حرم  با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم در حقیقت با یزیدیان زمان می جنگند، عنوان کرد: آمریکا و استکبار جهانی هیچ موقع دست از خصومت و مبارزه با اسلام برنمیدارند و ما نیز باید با عهد و پیمانی که با امام خمینی (ره) بستیم تا آخرین لحظه مرگمان برای دفاع از دین و انقلاب بایستیم.

وی بیان کرد: اکنون نیز در خدمت مقام معظم رهبری تا آخرین نفس می جنگیم و ان شالله که اسلام پیروز است.

کوثری نیا در ادامه صحبت های خود یادی از همرزمان شهیدش کرد و گفت: یکی از فرماندهان تیپ قرارگاه ما یک عراقی بود که همه نیروهای تحت امر به خاطر اخلاق و اخلاصش، او را دوست داشتند؛ یک روز از قرارگاه تماس گرفتند که جایگزین این فرمانده آمده و او باید به مرخصی برود اما با این دلیل که تا جایگزین بچه هایی که با هم آمده‌ایم نیاید برنمیگردم و برنگشت.

وی خاطرنشان کرد: این بچه هایی که به آنجا میروند از آنجا که با هم عهد و پیمان میبندند حتی لجظه ای همدیگر را ترک نمیکنند پس بار دیگر باید گفت بچه هایی که هزاران کیلومتر دور از خانه اند فقط و فقط برای اسلام و دفاع از دین میروند و غیر از این نیز هیچ هدفی ندارند.

جانباز مدافع حرم خاطرات یکی از همرزمان شهیدش اینگونه بیان کرد: وقتی به قبل از شهادت مدافعان حرم توجه میکنم، احساس میکنم که شهادت به آنها الهام شده مثلا قبل از اینکه همین فرمانده عراقی به شهادت برسد، در سنگر فرماندهی اینگونه صحبت کرد که اگر همین الان شهید شوم برای خانواده ام نگران نیستم چون بچه های من با محبت و دوستی تربیت شده اند و مشکلی ندارند و به درگاه خداوند امیدواریم که این محبت و دوستی تا آخر باشد.

 

سرهنگ قباد اصل مرز راوی8 سال دفاع مقدس و مدافع حرم نیز اینگونه در وصف مدافعان حرم صحبت کرد. در تعریف مدافعان حرم باید بگوییم مدافعان اسلام، چرا که حرم جزئی از آن است پس این جنگ دفاع از اسلام است چون آنجا که میرویم جنگ بین دو جهان بینی، دو تفکر و بین اسلام و کفر است.

وی افزود: در خط مقدم خان طومان 50 تا 200 متر بیشتر با سنگر دشمن فاصله نداشتیم بنابراین وقتی گروه‌های تکفیری داعش شب برای کمین آمدند به ما فحش میداند و میگفتند ما از اولاد ابوسفیان هستیم و برای انتقام بدر و حنین آمده ایم، که این کافر بودن آنها را میرساند چرا که  پیغمبر (ص) خود فرمانده جنگ بود و کسانی که آنجا بودند با شمشیر حضرت علی کشته شدند پس نتیجه این است که برای ریشه کندن اسلام آمدند.

وی عنوان کرد: با فحش هایشان مشخص بود فقط به عنوان نایبان استکبار و کسانی که به نام دین تیشه به ریشه دین میزنند آمده اند با دین بجنگند پس کسانی که آنجا مدافع اسلام هستند از طرفی این گروه های تکفیری شیعه را محکوم به دم و تکفیری میدانند که این جنگ بین کفر و اسلام را می‌رساند.

مدافع حرم لرستانی از حرف و حدیث هایی که پشت سر مدافعان حرم زده میشود گلایه کرد و گفت: فرمی که  مدافعان حرم پر میکنند افتخاری است اما پشت سر این مدافعان خیلی چیزها میگویند و میشنویم که برخی میگویند چرا برای اعراب باید برویم بجنگیم به ما چه مربوط است. بنابراین باید گفت مگر اسلام حد و مرزی دارد و یک دین خصوصی است نه اینطور نیست اسلام یک دین عمومی است و هیچ گونه حد و مرزی ندارد و هر جایی که مظلومی در خواست کمک کند باید به یاریش بشتابیم.

وی بیان کرد: کتاب ما که قرآن است مدون فرموده که هر کسی که مظلوم بود و درخواست کمک کرد به یاری اش بشتابید در غیر این صورت شریک ظالم است بنابراین کسی که قرآن را خوانده باشد و از جهاد و شهادت چیزی بداند هیچ موقع این را رد نمیکند پس نباید در این زمینه حرف نادان ها رونق یابد.

اصل مرز ایران را ترویج دهنده فرهنگ بسیجی در جهان دانست و افزود: در این جنگ فرماندهان ایرانی، شیعیان پاکستان (زینبیون) شیعیان و بسیجیان افعانی( فاطمیون) و شیعیان عراق ( حیدریون) را فرماندهی میکنند پس ایران یک ابرقدرتی است که با قدرت ایمان، اسلام و انگیزه شهادت طلبی که آن را در مدرسه عشق امام حسین آموخته است جلوی جهان را گرفته پس حق نداریم خون شهدای عزیزی که در آن راستا ریخته میشود و در غربت به شهادت میرسند کمرنگ کنیم.

وی افزود: شهادت به آسانی به دست نمیآید؛ شهادت به بهاء داده میشود نه به بهانه پس بای گفت شهادت طوق زرینی است که بر گردن هر کس نمیافتد.

مدافع حرم لرستانی در ادامه صحبت های خود یادی از همرزم شهیدش ماشالله شمسه شهید مدافع حرم بروجردی کرد و گفت:  در سوریه 58 روز با شهید شمسه بودم که یک روز قبل شهادت در خان طومان گفت نهری است میخواهم بروم غس شهادت بکنم؛ هر موقع بین رزمنده ها شوخی میشد میگفتیم ما به شهادت چه! ولی آن ساعت  چون میدانستم شهید میشود زبانم قفل شد و وقتی به چشم های او نگاه کردم شهادت را از چشمانش خواندم که روز بعد شهید شد.

وی سپس یادی از شهدای 8 سال جنگ تحمیلی کرد و کفت: قبل از جنگ سوریه در جبهه های خودمان بچه هایی رفتند و شهید شدند و 8 سال دفاع مقدس را با خون خودشان مدافع شدند و الان نیز خدا خواسته که باب شهادت بسته نشود.

اصل مرز پیغام شهدا را یادآوری و عنوان کرد: شهدا برای ما  پیغام دارند و آن این است که عزیزانی که بعد از ما به عنوان وارث هستید هیچ موقع نگویید این جنگ به ما مربوط نیست جمهوری، جمهوری اسلامی است و ما نیز مسلمان هستیم و باید زیر  پرچم جمهوری اسلامی خدمت کنیم.

وی بیان کرد: پیام شهدا  به وارث انقلابی و بسیجی این است که بسیجی باید فکر، چشم، زبان، گوش، دست وپای این انقلاب باشد چون فکر انقلابی هیچ موقع فکر ساده ای نیست پس بسیجی باید تفکر بهینه داشته باشد و باید بداند طرفش کیست.

مدافع حرم لرستانی گفت: یک انقلابی و بسیجی فقط باید به فرامین مقام معظم رهبری گوش دهد  و از یاوه گویی دشمنان دور شود.

وی خاطرنشان کرد: چشم یک انقلابی و بسیجی باید بصیرت داشته باشد چرا که انسان بی بصیرت فایده ندارد.

اصل مرز تبا بیان اینکه زبان انقلابی باید برا باشد افزود: بسیجی باید مطالعه داشته باشد تا بتواند با علم  جواب دشمن بدهد .

مدافع حرم لرستانی عنوان کرد: دست یک انقلابی با بیعتی که با امام بسته است اکنون باید با مقام معظم رهبری بفشارد و تجدید میثاق کند و پای یک انقلابی و بسیجی باید در صراط ولایت نلرزد.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • وحید

    کاش من هم مدافع حرم شوم . . .

  • گیلانی

    هزاران درود بر دایی رشید و جانبازم. افتخار مایی قباد جان

نظرات