آرزوی فرمانده سپاه لرستان برای شهید شدنش

این روزها نسیم شهادت در دیار شهیدپرور لرستان وزیدن گرفته و غیورمردانی از لرستان که روزی در جنگ تحمیلی ندای ملکوتی امام عاشقان حضرت امام خمینی(ره) را عارفانه لبیک گفته بودند امروز در جنگ با تکفیری‌های داعش به فیض شهادت نائل آمدند.

به گزارش لرستان خبر، این روزها عطر شهدایی از جنس مدافع حرم در جای‌جای میهن اسلامی به مشام می‌رسد، شهدایی که عباس وار رفتند تا فدایی حرم بی‌بی حضرت زینب کبری (س) شوند.

مردم استان لرستان که در دوران جنگ دفاع مقدس نقش بی‌بدیلی داشته و در دفاع از این مرزوبوم 6300 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند امروز نیز دلیرمردانی از همین دیار در سنگر عشق و دلدادگی به حضرت زینب کبری (س) و دفاع از اسلام عاشقانه حضور یافته و به استقبال شهادت رفته‌اند.

این روزها نسیم شهادت در دیار شهیدپرور لرستان وزیدن گرفته و غیورمردانی از لرستان که روزی در جنگ تحمیلی ندای ملکوتی امام عاشقان حضرت امام خمینی(ره) را عارفانه لبیک گفته بودند امروز در جنگ با تکفیری‌های داعش به فیض شهادت نائل آمدند.

سردار شهید رضا رستمی مقدم از شهرستان خرم‌آباد و حاج قدرت عبدیانی از کوهدشت شهدای مدافع حرمی هستند که روز گذشته در مبارزه با گروه‌های تکفیری داعش به جمع شهدای مدافع حرم پیوستند.

حضور مسئولان سپاه لرستان در منزل شهید مدافع حرم

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان، مدیرکل بنیاد شهید لرستان و جمعی از مسئولان امروز در منزل سردار شهید رستمی مقدم حضور یافتند تا به خانواده و بستگان این شهید همدردی کنند.

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در جمع خانواده این شهید والامقام ضمن تبریک و تسلیت شهادت این شهید، اظهار داشت: ما باید به‌ نوعی خودمان را با شهید و سعادتی که‌ ایشان به آن دست‌یافته است متصل کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) عنوان کرد: پاسداری از این نظام مقدس، رسالتی است که به سن و سال و حتی شغل و لباس ارتباطی ندارد بنابراین یک کشاورز، معلم و یک کارگر نیز می‌تواند پاسدار خوبی  برای نظام باشد.

وی بابیان اینکه پاسداری خوب نیاز به ریاضت دارد بیان کرد: سردار شهید رضا رستمی مقدم از پاسدارانی بود که از پاسداری خود خوب نگهداری کرد و وقتی با کارنامه درخشان بازنشسته شد، اصرار داشت که در فرایند دفاع از حرم حضرت زینب (س) نیز نقش داشته باشد به طوری که وقتی  خبر موافقت شهید  را برای دفاع از حرم به او دادند شیرنی  خرید و در بین دوستان پخش کرد.

پخش کردن شیرینی برای موافقت به اعزام

سردار کشکولی به شأن و منزلت شهدای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری منزلت شهدای مدافع حرم از شهدای دوران جنگ بالاتر است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) تصریح کرد: دفاع مقدس رنگ و بومی ملی و قومی داشت و شهدا از کشور دفاع کردند و نیاز نبود مرزهای جغرافیایی را درنوردند اما امروز شهدای مدافع حرم شهید یک ملت و قوم نیستند بلکه شهدای تمام بشریت هستند.

وی به ویژگی‌های سردار شهید رضا رستمی اشاره کرد و اظهار داشت: باروحیه‌ای که از این شهید سراغ دارم اگر جنگ سوریه هم تمام می‌شد برای دفاع از اسلام و مردم مظلوم به یمن، مصر و کشورهای در حال جنگ می‌رفت.

سردار کشکولی ابعاد مختلف زندگی سردار شهید رستمی مقدم را قابل‌مطالعه و ارزیابی دانست و افزود: این شهداء در بعد عرفانی به منزلتی می‌رسند که نزد خداوند روزی می‌خورند.

وی از سردار شهید رستمی به‌ عنوان پاسداری انقلابی، خوش‌اخلاق، مردم‌دار و خیر یادکرد و گفت: این شهید از جمیع جهات فضایلی بسیاری داشت که درنهایت به کمال رسید.

شهیدی که جزء به شهادت راضی نمی‌شد

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در رابطه با شخصیت شهید رستمی عنوان کرد: این شهید به درجه‌ای از کمال رسیده بود که جزء به شهادت به چیزی راضی نمی‌شد و برای پاسداری از انقلاب اسلامی با امام شهدا و مقام معظم رهبری میثاق بسته بود.

وی بابیان اینکه سردار شهید رستمی به کف پاسداری خود عمل کرده است بیان کرد: این شهدا در واقع فدایی ملت و کشور هستند و رفتند تا برای دین و اسلام جان بدهند.

سردار کشکولی عنوان کرد: شهداء را نباید مرده بپنداریم چراکه خداوند در قرآن برای آن‌ها وعده داده و این شهدا به آن وعده که اوج کمال بشری است دست پیداکرده‌اند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) امنیت و ثبات کشور را مدیون خون شهداء دانست و گفت: ما هرچه داریم از شهداء است و اگر امروز می‌بینید که‌ایران به قدرت منطقه و جهان تبدیل‌شده و جهان مجبور می‌شود سر تعظیم فرود بیاورد و پای مذاکره بنشینند فقط به‌پاس خون شهدا است.

وی تصریح کرد: من به این شهدا غبطه می‌خورم و خود را مال‌باخته می‌دانم برای همین آرزو می‌کنم که‌ ای کاش با این شهدا شهید می‌شدم، اما لیاقت نداشتیم شهدا رفتند و دست ما کوتاه است.

سردار کشکولی وجود شهدا را برکتی برای جامعه دانست و اظهارداشت: یاد و خاطر این شهدا در رشد جوانان مؤثر است به‌طور یقین در تشییع پیکر این شهید می‌بینید که چقدر از پرتو خون این شهید دوباره هدایت می‌شوند.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی مرز جغرافیایی ندارد بنابراین هرکجا اسلام درخطر باشد یک پاسدار انقلاب اسلامی باید برود و دفاع کند.

شهادت حاج قدرت عبدیانی اعزام شده از کوهدشت

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) به شهادت حاج قدرت عبدیانی اعزام شده از شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: این دو شهید لرستانی مدافع حرم برای دفاع از اسلام به فیض شهادت نائل آمدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیلیان نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) نیز در این مراسم ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار رستمی اظهار داشت: شهدا برگزیده هر عصری هستند و از پیامبر اکرم (ص) روایت‌شده است که در روز قیامت وقتی شهدا وارد می‌شوند تمام پیامبران به احترام آن‌ها از مرکب پیاده می‌شوند.

وی بابیان اینکه شهدای مدافع حرم ویژگی و جایگاه خاصی دارند افزود: شهدای مدافع حرم رفتند تا بی‌حرمتی به ساحت حضرت  زینب(س) نشود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) به ارادت مردم استان لرستان به حضرت ابوالفضل (ع) اشاره کرد و گفت: شهدای مدافع حرم رفتند تا  حرم حضرت زینب (س) مورد بی‌حرمتی قرار نگیرد و  رفتند تا راه حضرت ابوالفضل (ع) را ادامه دهند.

13950316000940_PhotoL13950316000941_PhotoL

didar sardar ba khanevade shahid modafe haram - sajad darvishie (21)

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • محمد مولانیا

    خوش ب سعادتت مبارک باشه شهادتت روح پر فتوحت با امام حسین (ع) و شهدای کربلا محشور باد

  • محمد مولانیا

    خوش ب سعادتت مبارک باشه شهادتت روح پر فتوحت با امام حسین (ع) و شهدای کربلا محشور باد

  • مویدی

    سلام درود خدا بر شهیدان.سردار رستمی,مدهنی.روحت شاد سربلندمون کردی هم ولایتی با ابی عبداله محشور بشی

نظرات