بر خلاف نظر وزیر؛

مدرسه حکمت بابلسر علی‌رغم نظر وزیر آموزش و پرورش تعطیل شد.

به گزارش لرستان خبر، در هفته جاری، نامه تعطیلی مدرسه حکمت بابلسر ابلاغ شده است.

مدرسه حکمت از مشهورترین مدارس پیشرو کشور است که رویکرد نوینی را در عرصه تعلیم و تربیت ایجاد نموده است؛ تا جایی که مدارس زیادی در کشور از الگوی جذاب و مؤثر این مدرسه تقلید کرده و مسیر حرکت آن را دنبال کرده اند. اما درکمال ناباوری، با تلاش سیستم رسمی آموزش و پرورش، این مدرسه در شرف تعطیلی قرار گرفته است.

دفاع وزیر، از مدرسه تعطیل شده

پیشتر از این وزیر آموزش و پرورش، در یک برنامه تلویزیونی به صورت مستقیم از این مدرسه دفاع کرده بود و ضمن اظهار تأسف بابت برخوردها و محدودیت های اداره استانی آموزش و پرورش برای مدرسه حکمت، این تحرکات را ناشی از نافهمی مسئولین پائین دست در فهم رویکرد مدرسه مذکور، عنوان کرده بود.

photo_2016-06-15_13-27-52

پخش چند مستند تلویزیونی از ابتکارات مدرسه حکمت

به گواه کارشناسان، مدرسه حکمت، خروجی عملی یک فرایند چندین ساله علمی و پژوهشی در نظام تعلیم و تربیت بوده که توانسته با شکستن قالب های مرسوم و ناکارآمد مدارس، طرح جدیدی را وضع نماید. اثربخشی این طرح تا آنجا بوده که تاکنون چندین مجموعه مستند از این مدرسه تولید و در شبکه‌های تلویزیونی پخش شده است.

ظاهراً ظرف چند سال گذشته مجموعه سازمان آموزش‌و‌پرورش مازندران، تلاش زیادی برای توقف و تعطیلی این مدرسه صورت داده که نهایتا در هفته جاری ابلاغیه نهایی برای تعطیلی این مدرسه ابلاغ شده است.

تعطیلی این مدرسه لطمات جبران ناپذیری از خود به جای خواهد گذاشت و فارغ از ایجاد ناامنی تربیتی و عدم اطمینان میان عوامل با انگیزه آموزشی کشور، آسیب های اجتماعی فراوان و غیر قابل محاسبه ای برای دانش آموزان و والدین مدرسه حکمت، ایجاد خواهد کرد.

در شرایط موجود به نظر می رسد بهترین راه برای برون‌رفت از این مسأله ورود مستقیم حوزه وزارت به ماجرا و حل و فصل این اختلاف و تدبیر ماجرا است.

منبع: افکارنیوز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات