علیرام نورایی:

بازیگر فیلم«جشن تولد» که به موضوع جانفشانی مدافعان حرم پرداخته است، گفت: همانگونه که در صحنه نبرد نیازمند مدافعان جان بر کف هستیم، در جبهه سینما نیز نیازمند مدافعان حرم می باشیم.

به گزارش لرستان خبر، علی‌رام نورایی، بازیگر سینما و تلویزیون، درباره تجربه حضورش در سوریه و بازی در فیلم «جشن تولد» گفت: افتخار داشتم در فیلم «جشن تولد» حضور داشته باشم؛ اتفاقی که برای من دست آوردهای بسیار داشت. ابتدا این‌که به زیارت حرم حضرت زینب(س) مشرف شدم، همچنین توانستم در کنار دوستان و بزرگانی باشم که ما آنها را به نام «مدافعان حرم» می‌شناسیم. این بزرگان از تمام تعلقات زندگی خود گذشته‌اند تا ما امروز در آسایش و امنیت زندگی کنیم. این تجربه برایم هیچ گاه فراموش شدنی نیست و امیدوارم با کارم توانسته باشم گوشه‌ای از ایثار مدافعان حرم را تصویر کنم.

* نگاه ناجوانمردانه به مدافعان حرم

وی افزود: به نظر من فیلمسازی در این حوزه جز الزامات هنرمند مسلمان است، چون تا چندی پیش ما به شدت در این زمینه کم کار بوده‌ایم و همین عامل سبب شده، دشمن با تبلیغات همه جانبه خود این تصور را در برخی اذهان به وجود آورد که مدافعان حرم برای پول به جهاد می روند! نگاهی که کاملا ناجوانمردانه تبلیغ می‌شود، ولی هیچکس از خود سوال نمی‌کند، آیا کسی حاضر است به خاطر پول از جان خود بگذرد؟

من از نزدیک مدافعان حرم را درک کرده و می‌دانم تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) است. درضمن آنها می‌خواهند با جهاد خود از مرزهای کشورمان در خارج کشور دفاع کنند تا ما امروز امنیت کافی داشته باشیم.

* حقیقت مدافعان حرم را به تصویر بکشیم

بازیگر فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» ادامه داد: ما تا چندی پیش به شدت درخصوص مدافعان حرم کم کار بوده‌ایم، طی چند ماه اخیر فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام داده‌ایم تا بتوانیم چهره درستی از مدافعان حرم برای مردم کشور ترسیم کنیم. این اتفاق خوب، با یاری هنرمندان شکلی جدی‌تر به خود گرفته  و امروز می‌بینیم هنرمندان بسیار با عشق از مدافعان حرم حرف می‌زنند و جامعه نیز به ایثار و عظمت این بزرگان پی برده است.

* مدافعان حرم پاسدار امنیت جهانی اند

نورایی با تاکید بر اینکه حماسه مدافعان حرم می‌تواند دست آوردهای جهانی در پی داشته باشد، تاکید کرد: آنچه مدافعان حرم این روزها انجام می‌دهند، تنها به کشور ما ربط ندارد، بلکه نوعی فداکاری برای جهان است، چون آنها در قابل قومی وحشی به پا‌خاسته‌اند که هیچ کس حاضر به تایید آنها نیست. این گروه انحرافی به نوعی آبروی انسانیت را برده‌اند. از آن بدتر این‌که، کارهایشان را هم به اسم اسلام انجام می‌دهند. برای همین وقتی مدافعان ما در مقابل این دژخیمان به پا خاستند به نوعی برای امنیت جهان و منطقه قیام کرده‌اند.

* سینما نیز نیازمند مدافعان حرم است

وی متذکر شد: در توضیح فوق به روی این نکته تاکید داشتم که داعشیان، اعمال خود را به اسم اسلام انجام می‌دهند، درصورتی که هیچ یک از رفتار آنان، نشانی از مسلمانی در خود ندارد. برای همین، زبان سینما نیز می‌تواند همچون مدافعان حرم عمل کند، به شرطی که نیروهایی در سینما حمایت شوند که دغدغه آنان اهل بیت(علیهم السلام) و خاندان پاکشان باشد. ما باید بتوانیم مدافعان حرم را در سینما نیز داشته باشیم، آنگاه قادریم، هم در جبهه نظامی و هم در جبهه فرهنگی دژخیمان داعش را شکست دهیم.

* آرزوی کار مجدد در این حوزه را دارم

این بازیگر در پاسخ به این سوال آیا حاضر است که مجددا برای بازی در فیلمی به سوریه برود؟ گفت: بی‌صبرانه منتظر چنین پیشنهادی هستم، چون زمانی که بازی در «جشن تولد» را پذیرفتم، شاید فضا مثل امروز مساعد نبود و مردم دیدی آگاهانه نسبت به مدافعان حرم نداشتند. برای همین اگر باز هم پیشنهاد بازی در فیلمی را داشته باشم که در آن ادای دین به مدافعان حرم شده باشد آن را با کمال میل می‌پذیرم، البته نیازی به گفتن نیست کار در چنان فضایی بسیاری سخت و خطرناک است، اما خطری که ما می پذیریم در مقابل جانفشانی مدافعان حرم هیچ است.

* موضوع مدافعان جذابیت های بالای سینمایی دارد

وی درباره جذابیت‌های داستانی مدافعان حرم در سینما گفت: به نظرم تصویرگری زندگی مدافعان حرم به لحاظ دراماتیک از جذابیت‌های بسیار بالایی سود برده است.

نورایی افزود: حتی می‌توان گفت، زیبایی زندگی این عزیزان انتظار می‌رود دست آویز فیلم‌های بسیاری باشد؛ آثاری که هر یک از آنها قادر خواهد بود به گیشه ما رونق بخشد،، چون مطمئن هستم فیلمی که در این حوزه با دقت و دانش ساخته ‌می‌شود، مورد پسند مردم نیز قرار خواهد گرفت.

بازیگر فیلم «یتیم‌خانه» در بخش پایانی سخنان خود به سینمای آمریکا اشاره کرد و گفت: سیاست‌های استعمارگرایانه آمریکا بر کسی پوشیده نیست، اما آنها با ساخت فیلم‌هایی چون «تک تیرانداز آمریکایی» در پی تطیهر خود هستند، پس وقتی آنها با دروغ و با کمک سینما سعی دارند، چهره‌ای خوب برای خود ترسیم کنند، چرا ما نتوانیم تنها با تکیه بر واقعیت‌‌ها، گوشه‌ای از عظمت و بزرگی مدافعان حرم را در سینمایمان تصویر کنیم.

منبع: آرتنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات