لرستان خبر گزارش می دهد

بنا بر شهادت حضار تمام وسایل مغازه به خاکستر تبدیل شده اند اما قرآن فقط جلد آن سوخته و صفحات و آیاتش مانند روز اول دست نخورده!

به گزارش لرستان خبر، حوالی ساعت 14 اولین روز ماه تابستان که گرمای هوای مرکز استان به 40 درجه رسیده، تمام مغازه های خیابان علوی تعطیل و سکوتی نسبی فضا را پر کرده که ناگهان دودی توجه عابران اندک و تک و توک فروشنده ای که مغازه خود را تعطیل نکرده اند را به خود جلب می کند.

فروشنده ای فریاد می زند: "مغازه روبرو آتیش گرفته یکی زنگ بزنه آتش نشانی"

جمعیت اندک کم کم زیاد شده و هیاهویی اطراف مغازه را می گیرد و هرکس به سهم خود در خاموش کردن آتش تلاش می کند.

آتش نشانی می رسد و آتش خاموش می شود اما تعطیلی مغازه و دیر متوجه شدن دلیلی می شود تا از مغازه چیزی جز خاکستر بر جای نماند.

photo_2016-06-22_15-14-02

مغازه خدمات کامپیوتری است و شنیده می شود اتصالات برق علت آتش سوزی بوده؛ صاحب مغازه در اضطراب و نگرانی هر کسی به نحوی ناراحتی خود را ابراز می کند؛ مامور آتش نشانی داخل مغازه می رود تا اسبابی که احتمال احتراق آنها وجود دارد را بیرون بیاورد اما همه چیز سوخته از چندین بسته کاغذ A4 گرفته تا بقیه وسایل!

در کمال تعجب حاضران مامور آتش نشانی قرآنی در دست خارج می شود؛ قرآن در مغازه ای که صد در صد سوخته و همه چیز دود و خاکستر شده دلیلی برای بهت حاضران می شود.

بنا بر شهادت حضار تمام وسایل مغازه به خاکستر تبدیل شده اند اما قرآن فقط جلد آن سوخته و صفحات و آیاتش مانند روز اول دست نخورده!

یکی از شاهدان و صاحب یکی از مغازه های اطراف در گفتگو با خبرنگار لرستان خبر می گوید برای اقامه نماز ظهر از مغازه خارج شده بودم.

photo_2016-06-22_15-15-49

حوالی ساعت 14 که به دکانم برمی گشتم متوجه دود فراوان و سر و صدای اطراف شدم.

وی ادامه می دهد: مغازه خدمات کامپیوتری که حدود 30 متر با دکان من فاصله دارد در آتش سوخته و در حال خاموش کردن آن بودند.

من از اول ماجرا نبودم و دیر رسیدم اما پس از ورود مامور آتش نشانی به مغازه دیدم که قرآنی در دست دارد که تک تک آیات آن سالم و بدون هیچ سوختگی ای بودند.

photo_2016-06-22_15-13-46

وی می گوید: وقتی درون مغازه را نگاه کردم هیچ اثری از وسایل داخل آن نمانده بود!

شاید نسوختن قرآن در ماهی که بهار قرآن است تلنگری باشد برای ما....

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • سجاد

  یا سامان احمدی

 • ناشناس

  اتش سوزی براثر اتصال کنتور برق بوده و انچه ما تا کنون از اتش سوزی های مکرر مشاهده می کنیم متوجه خواهیم شد که برق های خیابان علوی و دیگر مکانها به علت فرسودگی کنتورها وکابلها می باشد که از اداره برق شهرستان تقاضا داریم رسیدگی کنن تا دیگر شواهد اتش سوزی های مجدد نباشیم

 • ناشناس

  چه کسی پاسخگوی خسارات مغازه های اتش گرفته است؟

 • ناشناس

  بنا به جواب دوستی که سوال پرسیدند چه کسی جوابگو می باشد باید ذکر کنم متاسفانه هیچ کس. اداره برق باید پاسخ گو باشد که طبق آمار گرفته شده از مغازه های اطراف که این مشکل برایش پیش اماده است این اداره به هیچ وجه جوابگو نمی باشد مگر اینکه خداوند خود حق این مردم را از انها بگیرد

نظرات