فرماندار پلدختر:

فرماندار پلدختر گفت: ادارات شهرستان پلدختر در شهر و دهیاران در روستاها به موضوع اوقات فراغت جوانان بپردازند.

به گزارش لرستان خبر، نورالدین درمنان صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر بر لزوم برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان پلدختر تأکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی اوقات فراغت جوانان باید در جهت ایجاد هیجانات مثبت باشد تا انرژی نهفته آن‌ها در راستای مثبت تخلیه شود.

 

فرماندار پلدختر با تأکید بر بالا بردن نشاط اجتماعی و خانوادگی، عنوان کرد:در بعضی خانواده‌ها برخوردهای غیراخلاقی مانند خشونت، تحکم، تحقیر فرزندان سبب شکل‌گیری باورهای غلط و استفاده از مواد مخدر می‌شود که باید ارتباط درست بین والدین و فرزندان به خانواده‌ها آموزش داده شود.

وی بیان کرد: دشمن برای انحراف جوانان در برنامه‌های خود هوشمندانه عمل می‌کند که باید برنامه‌های در جهت جلوگیری از آسیب‌های دشمن برای جوانان داشته باشیم بنابراین در این راستا باید به باور و مبانی دینی را در جوانان و نوجوانان تقویت کرد که اردوهای جهادی  به این موضوع کمک می‌کنند.

درمنان بیکاری را یکی از معضلات جامعه دانست و تصریح کرد: تحصیل‌کرده‌ای که هنر و حرفه‌ای نداشته باشد  با مبانی عملی آشنا نیست و در این زمینه آموزش‌وپرورش و فنی حرفه‌ای لازم و ملزم یکدیگر هستند. جوانان تحصیل‌کرده باید از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای که امر مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است استفاده کنند.

فرماندار پلدختر گفت: همه ادارات سطح شهرستان کلاس‌های اوقات فراغت را برگزار کنند و همچنین دهیاران با کمک پایگاه‌های مقاومت و شوراهای اسلامی در روستاها نیز به این موضوع بپردازند.  باید از جوانان ورزشکار و مدال‌آوران، هنرجویان و هنرمندان تجلیل به عمل آید تا سبب ایجاد انگیزه و الگوپذیری در بین جوانان و نوجوانان شود.

درمنان به برگزاری جشن‌ها در اعیاد اشاره کرد وافزود:در این مراسم‌ها حضور جوانان را پررنگ سازیم تا خود آنان در برگزاری این جشن‌ها نقش‌آفرینی کرده و نشاط روحی را در آنان افزایش دهیم.

در این جلسه از نشریه فرهنگ لرستان به مدیرمسئولی فاطمه مهرابی که موفق به دریافت مجوز از وزارت ارشاد شده و فعالیت خود را در استان لرستان آغاز نموده رونمایی شد.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات