امام جمعه پلدختر:

امام جمعه پلدختر گفت: تفریحات سالم همراه با تربیت دینی در اوقات فراغت زمان مناسبی است که می‌توان برای شکل‌گیری اعتقادات جوانان و نوجوانان از آن استفاده کرد.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین  محمد سوری ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های مرتبط با این موضوع در برنامه‌ریزی‌ها جهت غنی‌سازی اوقات فراغت  با هم هماهنگ شوند ومسائل دینی و اعتقادی را محتوای اصلی برنامه‌های خود قرار دهند.

وی افزود: شادی و نشاط از نیازهای ضروری روح انسان است که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه تفریح و سرگرمی نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت کودکان دارد، بیان کرد: نشاط و سرگرمی از نیازهای روحی انسان است و باید در برنامه‌های اوقات فراغت رشته‌های مختلف ورزشی، تفریحی، قرآنی و بازی‌های رایانه‌ای به کار گرفته شوند.

وی عنوان کرد: جوان و نوجوانی که 9 ماه مشغول درس خواندن است نیاز به تنفس و انبساط روح دارد بنابراین اوقات فراغت جوانان باید به صورت تخصصی و کارشناسی شده برنامه‌ریزی شود تا با شروع سال تحصیلی جدید دچار کسالت و خستگی نباشند.

سوری گفت: برگزاری فعالیت‌های ورزشی و برنامه‌های متنوع مثل اردو می‌تواند اعتماد به نفس را بالا برده و سبب شکل‌گیری حس نوعدوستی، مسئولیت‌پذیری و مهرورزی و کارهای گروهی در نوجوانان شود.

وی تصریح کرد: برگزاری اردوهای زیارتی راهکار مناسبی برای پربار کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان است که این اردوها باید دارای محتوا و نشاط روحی باشد تا سبب از بین رفتن کسالت روح و ایجاد سرزندگی در جوانان و نوجوانان شود.

وی خاطرنشان کرد:پرداختن به آموزه‌های دینی و اعتقادی در کنار برنامه‌های مختلف همراه با نشاط و سرگرمی سبب جذب بیشتر جوانان و استقبال آنان می‌شود.

سوری اظهار داشت : امروز دشمن از طریق شبکه‌های مجازی و ماهواره بیشتر مسائل اعتقادی را هدف گرفته و به دنبال انحراف نسل جوان است که تقویت اعتقادات دینی سبب واکسینه کردن این نسل از تهاجم دشمن می‌شود.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات