با تدریس استاد اسدپور

صوت سلسله نشست های جریان شناسی، آسیب شناسی و تبیین هویت علم دینی که باحضور استاد اسدپور در خرم آباد برگزار شد در اختیار مردم قرار می گیرد

به گزارش لرستان خبر، در ماه مبارک رمضان (تابستان سال 92) جمعی از طلاب حوزه علمیه قم و فعالان فرهنگی استان لرستان در حوزه علمیه کمالیّه شهرستان خرم آباد، شاهد برگزاری سلسله نشست های جریان شناسی، آسیب شناسی و تبیین هویت علم دینی بودند. 

در این نشست استاد اسدپور با تبیین نظریه های مختلف که در حیطه اسلامی سازی علوم تبدیل به گفتمان و جریان شده بودند به بحث از آسیب ها، نقاط خلأ و ظرفیت های موجود در هر یک از آنها پرداختند. نتیجه این بحث ها ارائه نظریه ایی متقن، بدیع و نو در ضمینه اسلامی سازی علوم بود.

از جمله نقاط حائز اهمیت در این نشست ها می توان به استفاده از ظرفیت های موجود در این نظریه ها، طرح آسیب های موجود در آنها و ارائه راهکار مناسب برای رفع آنها در نظریه پایانی، خارج شدن  فلسفه از حالت انتزاعی و باز شناسی ظرفیت نظام فلسفی علامه طباطبایی در اسلامی سازی علوم اشاره کرد. 

پایگاه نشر اندیشه های استاد اسدپور با تاخیر اقدام به انتشار این جلسات نموده است و همین تاخیر به صورت طبیعی ممکن است مباحث مطرح شده را عقب تر از وضعیت امروز جریان ها جلوه دهد، با این وجود اصول و کلیات هر یک از جریان ها و نیز چهارچوب نقدها و ملاحظات به قوت خود باقی است و در این مدت بسیاری از مبانی جریان ها که ممکن بود با تحلیل و دقت بسیار از آثار مکتوب و شفاهی متفکران به دست آید، به صورت صریح و روشن مطرح شده است.

از آن جهت که نظریه ی پایانی در این سلسله نشست ها، متفرع است بر تمام آنچه از آغاز سخن تا پایان آن گفته شده و کل آن همانند پازلی است که هر بخش، یک گوشه  از آنرا تکمیل می کند، امیدواریم که مجموع این جلسات مورد توجه قرار گیرد.

پایگاه نشر اندیشه های استاد اسدپور به لطف خداوند متعال صوت این جلسات را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

این سلسله نشست ها را از قسمت درس گفتارها/ جریان شناسی می توانید دانلود نمائید.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات