روی خط حواشی فرهنگ لرستان:

پنجم مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس،اداره کل فرهنگ وارشاد لرستان در اقدامی ضد ارزشهای نظام اقدام به اکران تئاتر موهن می کند که باعث ناراحتی مردم لرستان و دلسوزان نظام شد.

تئاتر «لیلی نام تمام دختران ایران زمین است» اقدام ضد فرهنگی و ارزشی مدیریت اداره کل فرهنگ ارشاد واسلامی لرستان که در کارنامه کاری این اداره ثبت وضبط گردید.

پس از اجرای این تئاتر موهن،لرستان به لرزه درآمد و خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم با صدور بیانیه و تجمع و مصاحب با خبرنگاران نسبت به این اقدام واکنش های متعددی نشان دادند.

خانواده های معظم شهدا،ایثارگران،اقشار مختلف مردم ودلسوزان نظام باگذشت بیش از دو ماه از عدم برخورد مسئولان با عوامل این تئاتر موهن ،همچنان در انتظار اقدام عملی مسئولان در قبال هتاکان به فرهنگ دفاع مقدس هستند.

علی رغم اینکه حنان مدیر کل ارشاد لرستان متولی اجرای برنامه های فرهنگی از قبیل این جشنواره تئاتر بوده ولی بدون توجه به این مسئله وی قصد دارد اذهان عمومی را منحرف کند و توپ را در زمین منتقدان و عوامل این نمایش بندازد.

هر چند این مدیر کل دیگر در اذهان عمومی جایگاه و وجاحتی ندارد ،در این راستا وزیر جدید ارشاد برای حفظ شان ومنزلت کاری فرهنگ و ارشاد در لرستان،این مدیر کل هتاک را باید عزل کند تا مرهمی بر دل زخم خورده خانواده های معظم شهدا وپیشکسوتان دفاع مقدس باشد.

اما در این میان حجت الاسلام حنان مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان بی تفاوت به همه این مسائل ،منتقدان را دروغگو وبیکار اعلام می کند.

قصد داریم در این روزها به بازخوانی واکنش ها در قبال این اقدام موهن ضد فرهنگی و دینی بپردازیم.

حنان وبازوند استاندار

نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد در خطبه های نماز جمعه هفتم آبان ماه خطاب به جنتی وزیر مستعفی ارشاد گفت:بعضی افراد براساس گزارش های غلطی که به آنها می دهند بر علیه امام جمعه جنگ روانی ایجاد می کنند که این واقعا سزوار نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در پاسخ جنتی که این تئاتر موهن را در راستای تکریم مقام ومنزلت شهدا برگزار کرده اند افزود:تئاتر موهن«لیلی نام تمام دختران ایران زمین است» وقیح ترین تئاتر که صحنه ها و سنگرهای دفاع مقدس را به میدان شهوت رانی تبدیل کرده است.

وی با تاکید براینکه باید با مسببین این برنامه با اشد مجازات برخورد شود ادامه داد:کارگردان تئاتر به موهن بودن این برنامه اعتراف می کند ولی وزیر مستعفی ارشاد و مدیرکل اصرار دارند که این نمایش موهن نیست.

حالا پس از این سخنرانی بصیرت بخش حجت الاسلام والمسلین سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ولی همچنان  مدیرکل هتاک ارشاد لرستان به صورت آزادانه و بدون گفتن هیچ عذرخواهی در لرستان جولان می دهد.

این در حالی که گفتن عذرخواهی این مدیر کل هم دیگر نمی تواند زخم فرهنگ لرستان را التیام دهد و حنان جز رفتن از ارشاد دیگر گزینه ای برای پاک کردن این مسئله از چهره فرهنگ استان ندارد.

علی رغم اینکه استاندار لرستان در دیدار با دانشجویان در روز16آذر از حنان خواست از مردم استان عذر خواهی کند و اخیرا هم تاکید کرده که مدیرکل در ظرف زمانی یک هفته از مردم عذرخواهی کند ،ولی گویا پشت مدیر کل به جاهای دیگر گرم است که این چنین نماینده عالی دولت در لرستان را بی اعتنا می کند.

به نظر می رسد که با گذشت بیش از دوماه از اتفاق تلخ، مسئولان مسئله برخورد با مسببین این اقدام ضد فرهنگی را به فراموشی سپرده اند ،به طوری که شیخ بی فرهنگ لرستان به جای اینکه تمام مسئولیت های این اقدام ضد فرهنگی را برعهده بگیرد با شکایت کارگردان این تئاتر ،قصد دارد پیکان حملات منتقدان را از خود به جهت های دیگری منحرف کند.

در واقع مدیرکل ارشاد لرستان به عنوان دستگاه متولی و نظارتی بر کار های فرهنگی باید پاسخ نهایی را بدهد.

 

منبع خبر: بیان روز
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات