خوش نشینی شیخ هنجارشکن لرستان:

باگذشت حدود 3ماه از اجرای نمایش موهن در لرستان و مخالفت های اقشار مختلف مردم و مسئولین ولی در مقابل شیخ هنجار شکن لرستان حاضر به عذرخواهی نشده و تاکنون این مدیرکل هتاک عزل نشده است.

اجرای تئاتر موهن و سکوت بلند مدت ومعنار حجت الاسلام محمد رضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به عنوان متولی فرهنگ لرستان همچنان برای دلسوزان نظام جای سوال دارد؟

حدود٣ ماه از اجرای بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی وتئاتر موهن" لیلی نام تمام دختران ایران زمین است"می گذرد  ولی هنوز اقدام عملی برای برخورد با مدیرکل هتاک فرهنگ لرستان صورت نگرفته است.

هرچند اقشار مختلف مردم،بسیجیان،خانواده های معظم شهدا،ایثارگران،نماینده ولی فقیه در لرستان،مجمع نمایندگان استان وحتی استاندار لرستان نسبت به این اقدام ابراز نارضایتی کردند ولی تاکنون این مدیرکل که در واقع جایگاه مردمی هم ندارد حاضر به عذرخواهی نشده است.

وقتی مدیردولتی این گونه با یک اقدام نسنجیده ،فرهنگ لرستان را زیر سوال می برد آیا باید مسئولان مربوطه به این موضوع به عنوان یک مسئله اداری درون بخشی نگاه کرده و نسبت به آن بی تفاوت باشند.

حنان ارشاد لرستان کارت زرد

دفاع مقدس ،ایثار وشهادت ارزش های نابی هستند که باید در راستای ترویج ونهادینه کردن آنها در جامعه همه باید تلاش کنند.

از این طرف اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان که متولی فرهنگ لرستان با لغزش از این ارزش ها به دنبال مسائلی غیر از فرهنگ است.

در برهه ای که دشمنان نظام از طریق همین فرهنگ می خواهند به کشور نفوذ کنند و جوانان ما را با جنگ نرم از این ارزش و اصول منحرف کنند.

علی رغم اینکه شیخ هنجار شکن لرستان که در توهین کردن به شخصیت های ارزشی نظام همچون آیت الله علم الهدی دستی بر آتش دارد،حالا با چراغ سبز نشان دادن برای اجرای تئاتر موهن  " لیلی نام تمام دختران ایران زمین است "  در هفته دفاع مقدس به یک باره ستون این ارزش ها را در لرستان به لرزه در می آورد و با خونسردی کامل و بدون هیچ عذرخواهی از این نمایش هنجار شکن دفاع می کند.

حنان ارشاد لرستان

زمانی که این اداره کل متوجه گردید که متن اصلی نمایش جابجا شده و نظر هیات بازبین در صورتجلسه تنظیمی٧/٤/١٣٩٥بکار گرفته نشده با اعلام جرم از طرف واحد حقوقی این اداره کل به دادسرای عمومی و انقلاب خرم آباد به مساله ورود نمود و در شعبه اول باز پرسی پرونده تشکیل که پس از بررسی و تحقیق و تفحص توسط دادسرا و پلیس اطلاعات و امنیت، سر انجام برای شخص کارگردان قرار مناسب صادر گردید که با پا در میانی خانواده ایشان و عذرخواهی در خبرگذاری تسنیم و فضای مجازی ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار عدم پیگیری پرونده و خاتمه دادن به موضوع شد.

این در حالی که متولی اصلی فرهنگ لرستان حجت الاسلام حنان همچنان باگذشت حدود3ماه از مردم عذرخواهی نکرده است.

آیا در این لرستان پهناور واقعا قحط الرجال که این گونه اشخاص کم ملاحظه و مخالف ارزش های نظام را در مسند اداری منصوب می کنند؟

پس این همه جوان بیکار فارغ التحصیل دانشگاهی که همیشه در تریبون ها میزان نرخ بیکاری آن در استان اعلام می شود چرا از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده نمی شود؟

از طرف دیگر استاندار لرستان به عنوان نماینده عالی دولت در لرستان و رئیس شورای اداری استان باید نسبت به برخوردها و سهل انگاری های مدیران زیر مجموعه خود پاسخگو باشد نه با مهربانی و لبخند زدن از شیخ هنجار شکن خواسته شود که عذرخواهی کند ولی در کمال تعجب حنان حرف استاندار را هم رد کند این مسئله واقعا در سیستم اداری یک استان در عین حال که جالب ولی قابل تامل ونیاز به پیگیری دارد.

به نظر می رسد افرادی به صورت هدفمند در راستای طرح ریزی فتنه فرهنگی در لرستان از طریق مدیر کل ارشاد لرستان به اجرای برنامه های خود می پردازند و این گونه است که علم مخالفت های خانواده های معظم شهدا،ایثارگران و دیگر اقشار مختلف مردم و حتی استاندار ،مجمع نمایندگان استان و نماینده ولی فقیه در لرستان،همچنان شیخ هنجار شکن در فرهنگ لرستان جولان می دهد.

 

منبع: بیان روز

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات