فرماندار بروجرد تاکید کرد

فرماندار بروجرد گفت: استفاده از همه ظرفیت‎های این شهرستان در جهت گرامیداشت نام و یاد شهدا ضروری است.

به گزارش لرستان خبر، علی کورانی‎فر ظهر امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این شهرستان اظهار کرد: معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل کنونی و انتقال آن به نسل‎های آینده وظیفه همگان است.  

وی عنوان کرد: رمز ظهور، استحکام و استمرار انقلاب اسلامی و داشته های کنونی کشور مرهون خون شهدا، جانبازی جانبازان و ایثارگری رزمندگان و ایثارگران است.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه ایثار و شهادت در صدر ارزش‎های انقلاب اسلامی قرار دارند، ادامه داد: تقدیر، تکریم و بزرگداشت شهدا یعنی همان کسانی که برای ارزش‎های والای الهی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، باید در اولویت کاری مسؤولان خصوصا مسئولان دستگاه‎های مربوطه قرار گیرد.

کورانی‎فر از تقسیم بندی ارزش‎ها به عنوان ارزش‎های خادم و مخدوم یاد و خاطر نشان کرد: ارزش‎ها خادم نظیر راستی و صداقت به زندگی دنیوی و اخروی انسان کمک می‎کنند و ارزش‎های مخدوم همچون عدالت، ظلم‎ستیزی و دفاع از میهن، ارزش‎ها و اعتقادات همان ارزش‎هایی هستند که شهدا، ایثارگران و رزمندگان در جهت آنها در میدان‎های نبرد جانفشانی کردند.

وی با اشاره به اینکه در دوران کنونی نیز مسؤولان باید به شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان با دید ارزشی بنگرند، بیان کرد: گرامیداشت و تکریم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان موضوعی بی‎ارتباط با دیدگاه‎های حزبی و سیاسی است.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: مسؤولان خصوصا مدیران دستگاه‎های مربوطه باید همه روزه به موضوع ایثار و شهادت توجه داشته باشند و همه تلاش خود را در جهت انجام وظایف محوله در اجرای برنامه‎های خود در این راستا به کار بندند.

وی با اشاره به اثرات مثبت حضور مسؤولان در کنار خانواده‎های شهدا و دیدار با آنها تاکید کرد: ساده‎زیستی، نورانیت و تعلق خاطر خانواده‎های شهدا به نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب موجب می‎شود تا حضور در کنار آنها اثرات مثبتی را برای مسؤولان به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/ 

 

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات