مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به این که استان لرستان به دلیل عدم زیرساخت لازم سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد گفت: ۵ نقطه از شهر خرم‌آباد زیر چتر "وای‌فای" قرار می‌گیرد.

به گزارش لرستان خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خرم‌آباد، شهاب حیدری در جلسه مشترک کمیسیون‌های گردشگری و «IT» اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان اظهارداشت: متأسفانه با وجودزیرساخت‌های لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد.

وی افزود: در استان لرستان 40 گیگابایت پهنای باند داریم که متأسفانه فقط از حدود یک‌سوم آن استفاده می‌کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان عنوان کرد:در حوزه‌ی «ICT» استان زیرساخت‌ها فراهم است و فقط باید از آن استفاده و بهره‌برداری کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت ارتباط و تعامل دو بخش گردشگری و «IT» بیان کرد: برای ایجاد تغییرات در این دو حوزه برنامه‌ریزی‌ها را در دو بخش گردشگری شهری و روستایی پیش برده‌ایم.

حیدری با اشاره به اینکه پنج روستا در استان به عنوان پایلوت گردشگری انتخاب شده‌اند، گفت: در حوزه‌ شهری نیز قرار بر این است که شهرداری پنج نقطه از شهر خرم‌آباد را مشخص کند تا در این نقاط چتر «وای‌فای» ایجاد کنیم.

وی هدف از ایجاد چتر «وای‌فای» را مدیریت مسیر گردشگران بدون برنامه‌ مشخص سفر دانست و خاطرنشان کرد: همواره با تعداد قابل‌توجهی از گردشگران مواجه هستیم که برنامه‌ مشخصی برای سفر ندارند و می‌توانیم از این طریق و با تفکرات مدیریتی مسیرشان را عوض کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با تأکید بر ضرورت حضور سرمایه‌گذار برای تولید محتوا بر اساس ظرفیت‌های «IT» استان اظهارداشت: چهار هزار نفرساعت برنامه‌ آموزشی در نظر گرفته شده تا کارآموزان لرستانی در زمینه‌ درآمدزایی از طریق نرم‌افزارهای تلفن همراه آموزش‌ ببینند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات